#Otwarci Na Biznes

Kampania edukacyjna zwiększające wiedzę na temat zakładania i prowadzenia własnego biznesu z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Nagraliśmy 10-odcinkowy kurs na temat zakładania i prowadzenia biznesu, akredytowany przez Akademię Leona Koźmińskiego, TikToka oraz Fundację Our Future Foundation.

Opis projektu

#Otwarci Na Biznes to kampania edukacyjna mająca na celu podniesienie poziomu wiedzy o zakładaniu i prowadzeniu własnego biznesu przy pomocy narzędzi cyfrowych.
Projekt skupia się na promocji przedsiębiorczości poprzez aktywizację studentów i osób powyżej 50. roku życia.
Stwarza możliwość udziału w ogólnodostępnym kursie edukacyjnym certyfikowanym przez Akademię Leona Koźmińskiego, a także konkursie na najlepszy pomysł biznesowy, w którym do wygrania są 3 nagrody główne o łącznej wartości 100 000 złotych na start lub rozwój działalności gospodarczej!

Konkurs

I etap konkursu #OtwarciNaBiznes zakończony! Teraz to Wy - Internauci macie szansę zdecydować, który pomysł znajdzie się w finale. Zostaw polubienie pod swoim ulubionym! Głosowanie trwa do 26 maja i odbywa się na naszym TikToku @OtwarciNaBiznes.  Po 3 najlepszy pomysły z każdej kategorii wiekowej przejdą do Gali Finałowej, na której kapituła wyłoni zwycięzców. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, wsparcie prawne oraz granty na reklamy na TikToku!

Zagłosuj!

Kurs edukacyjny

Zdobądź praktyczną wiedzę jak założyć i prowadzić firmę wykorzystując przy tym narzędzia cyfrowe. Obejrzyj nasz ogólnodostępny kurs, wypełnij quiz i uzyskaj certyfikat od Akademii Leona Koźmińskiego!

Obejrzyj kurs i otrzymaj certyfikat!

Cele projektu

Podniesienie kompetencji cyfrowych
Rozwój lokalnej przedsiębiorczości
Promocja współpracy międzypokoleniowej

Launch Event

W poniedziałek, 12 lutego odbyła się inauguracja #OtwarciNaBiznes – nowego projektu naszej Fundacji, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie pół roku!

Cieszymy się, że w tak ważnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas – dr Katarzyna Lubnauer, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz prof. Grzegorz Mazurek – Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Wypełnij quiz i otrzymaj certyfikat z naszego kursu!

Harmonogram projektu

Launch Event
12 lutego 2024
Start konkursu
29 lutego 2024
Start kursu
13 marca 2024
Gala finałowa
14 czerwca 2024

Wspierają Nas

Grzegorz Mazurek

Rektor

Akademia Leona Koźmińskiego

Liv Sandberg

Managing Director Global Business Solutions

TikTok CEE & Nordics

Jakub Chmielniak

CEO

Lethe

Wiktoria Wójcik

Co-founder

InStreamly

Beata Drzazga

Założycielka

BetaMed S.A.

Paweł Zielewski

Dziennikarz ekonomiczny

Karolina Wójcik

Dyrektorka Zarządzająca

SWPS Innowacje

Rafał Sonik

Współwłaściciel

Gemini Holdings

Raport z badania

Kampania jest odpowiedzią na badanie Fundacji Our Futurę Foundation oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Wynika z niego, że choć 67 proc. polskich studentów myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej, to jedynie co piąty z nich uważa, że w ramach edukacji szkolnej czy akademickiej dowiedział się jak przebiega ten proces. W dodatku pomimo uczęszczania na lekcje przedsiębiorczości, jedynie 34% studentów deklaruje, że potrafi przeprowadzić rozeznanie rynku lub stworzyć biznesplan swojej potencjalnej działalności.

Innym obszarem, który został przeanalizowany w raporcie, jest współpraca międzypokoleniowa i potencjalne korzyści płynące z jej zaistnienia. Analiza badania wykazała synergię pomiędzy młodością a doświadczeniem w biznesie. Studenci mogą uczyć się praktycznej przedsiębiorczości od osób dojrzałych, dzieląc się w zamian wiedzą dotyczącą dot. wykorzystywania nowych technologii.

 • Polska musi zmienić model gospodarczy i zacząć inwestować w młodzież, edukację oraz innowacyjność

  Potencjał polskiej młodzieży nie jest w pełni wykorzystywany ze względu na zbyt niskie inwestycje w edukację, brak przygotowania młodych do wyzwań współczesnej gospodarki oraz niedostateczną współpracę pomiędzy sektorem prywatnym i akademią. W obliczu kryzysu demograficznego kluczowe będzie przekazanie młodemu pokoleniu umiejętności, które pozwolą mu wykorzystywać wiedzę do tworzenia innowacji i funkcjonowania w warunkach nieustannej rewolucji technologicznej.

  Przeczytaj artykuł
 • Udowadniają, że wiek nie jest przeszkodą w biznesie. Poznaj zwycięzców kampanii #Otwarci Na Biznes

  Renata i Julia Krysiak chcą zarabiać na swojej miłości do zdrowego trybu życia. Studenci Karolina, Zuzanna i Sławek planują uruchomić platformę sprzedażową dla usług cmentarnych i pokrewnych, a Barbara Bruzda tworzy aplikację do znajdowania zagubionych zwierząt. To trzy wyjątkowe projekty, które otrzymają wsparcie finansowe, prawne i marketingowe. Czytaj więcej: https://www.biznesinfo.pl/udowadniaja-ze-wiek-nie-jest-przeszkoda-w-biznesie-poznaj-zwyciezcow-kampanii-otwarci-na-biznes-rb-wmm-180624

  Przeczytaj artykuł
 • Wiek nie jest przeszkodą w biznesie. Poznaj zwycięzców kampanii #OtwarciNaBiznes

  Projekt #OtwarciNaBiznes to kampania promująca przedsiębiorczość i wiedzę o prowadzeniu własnej firmy. Na Gali Finałowej poznaliśmy zwycięzców akcji. Redakcja Android.com.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym.

  Przeczytaj artykuł
 • Oto międzypokoleniowy duet

  W piątek odbyła się Gala Finałowa projektu #OtwarciNaBiznes, w którym jury wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach. Jedną z nich wygrały pabianiczanki Julia i Renata Krysiak. Gratulujemy!

  Przeczytaj artykuł
 • Młodzi kontra starzy. Mity obalone. Te wyniki nie pozostawiają wątpliwości!

  Na rynku pracy jest pełno stereotypów. Bo przecież seniorzy są niechętni nowym technologiom, a młodzi pracodawcy starszym pracownikom. Ale jak się okazuje, zatrudnienie osób 50+ przez przedsiębiorców w wieku 18-25 lat może przynieść firmom korzyści. A największe szanse są na to w małych miejscowościach.

  Przeczytaj artykuł
 • 67% polskich studentów myśli o założeniu własnej firmy – Co piąty wie jak to zrobić…

  Kampania #Otwarci Na Biznes odpowiada na wyniki raportu dotyczącego kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczości Polaków, przygotowanego przez fundację edukacyjną Our Future Foundation we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego. Badanie pokazuje, że choć 67 proc. polskich studentów myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej, to jedynie 22,4% z nich uważa, że w ramach edukacji szkolnej czy akademickiej dowiedziało się jak przebiega ten proces.

  Przeczytaj artykuł

#Otwarci Na Biznes jest projektem Fundacji Our Future Foundation

Celem Our Future Foundation jest wspieranie rozwoju edukacyjnego i zawodowego ambitnej młodzieży z całej Polski. Fundacja pełni swoją misję, zapewniając podopiecznym kompleksową pomoc w procesie rekrutacji na najlepsze światowe uczelnie i wyboru wymarzonej ścieżki kariery.

Partnerzy Główni

Partnerzy

Partnerzy Medialni

Patronaty Honorowe