Inicjatywa Our Future Foundation 

Akcja Inspiracja zapoczątkowana przez Our Future Foundation to cykliczne spotkania
z uczniami i studentami, mające na celu dotarcie do jak największej grupy młodych ludzi. Wszystko w celu aktywizacji lokalnej młodzieży we wszystkich regionach Polski. Z racji tego, że nie wszyscy uczniowie mogą sobie pozwolić na to, by przyjechać do Warszawy, chcemy szerzyć Akcję Inspirację odwiedzając różne miejsca w Polsce. Pozwala to na  dotarcie do małych i średnich miast, w których możliwości rozwoju są często ograniczone. Co więcej w trakcie wielu paneli dyskusyjnych młodzi ludzie mają szansę interakcji z młodymi przedsiębiorcami, przedstawicielami administracji publicznej czy też działaczami społecznymi. Ważnym aspektem jest również to, iż podczas spotkań i rozmów z mentorami Our Future Foundation, uczestnicy mają także okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną dostępną za granicą. 

Akcja Inspiracja w Jarocinie

Wydarzenie edukacyjno – motywacyjne skupiło w Jarocinie prawie 800 uczniów
z wielkopolskich szkół. Podczas eventu rozmawiano między innymi o: budowaniu kariery, motywacji, czy też pewności siebie. Mentorzy wskazywali w jaki sposób dostać się na wymarzone, zagraniczne studia, jak sięgać po wyżej, chcieć od siebie więcej oraz realizować się. Absolwenci i studenci uczelni wyższych za granicą chętnie podzielili się wiedzą odnośnie tego co powinno się zrobić żeby dostać się na zagraniczne uczelnie. Co ważne jest to wiedza, którą dzielą się praktycy. Podczas przerwy kawowej był również czas na networking.  

Warsztaty w ramach Akcja Inspiracja w Jarocinie

Uczniowie chętnie wzięli udział w warsztatach z: 

  • Iwoną Hołubiec– trenerką biznesu i coachem PCC ICF, która uczyła ich sposobów na radzenie sobie ze stresem oraz innymi, równie trudnymi emocjami, a także porażkami,
  • Kamilem Tomkowiczem – dyrektorem PR, który zapoznał uczestników z tematem rozwoju na etapie szkoły podstawowej oraz wykorzystywania czekających na nich szans,
  • Igorem Dmochowskim – studentem Eindhoven University of Technology, który opowiedział o pozytywach, jakie niesie za sobą studiowanie na zagranicznej uczelni.

Partnerzy Strategiczni Akcji Inspiracji w Jarocinie to: 

Dziękujemy wszystkim za przybycie. Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń. 

Skopiowane do schowka