To już siódme spotkanie z cyklu Akcji Inspiracji, czyli wydarzeń dla młodzieży organizowanych we wszystkich województwach w Polsce. Our Future Foundation tworzy przestrzeń do dyskusji na tematy ważne nie tylko z globalnej perspektywy rozwoju gospodarki i społeczeństwa, ale przede wszystkim z lokalnego punktu widzenia. Dlatego właśnie gośćmi na wydarzeniu były osoby powiązane z regionem Dolnego Śląska, a uczestnikami młode osoby z okolic Wrocławia.

Podczas wydarzenia zostały przeprowadzone dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich pt. “Życiowy GPS – czym kierować się w młodym wieku?” poruszał tematykę planowania swojej ścieżki edukacyjnej oraz zawodowej. W dyskusji wzięli udział: Andrzej Bargiel (narciarz wysokogórski i himalaista), Marek Makuch (KGHM Polska Miedź), Artur Warzocha (Tauron) oraz Artur Pracki (Wojskowe Centrum Rekrutacji). Prelegenci starali się wskazać młodym uczestnikom, co jest ważne na wczesnym etapie kariery zawodowej, aby w przyszłości zwiększyć swoje szanse na odniesienie sukcesu.

Druga dyskusja pt. “Siła drzemiąca w naszym regionie – Jak Dolny Śląsk może stać się liderem biznesu, edukacji i nauki w Polsce?” była skoncentrowana już bezpośrednio na temacie regionu, w którym miało miejsce wydarzenie. Odpowiedzi na postawione pytanie szukali: wrocławscy posłowie na Sejm RP Paweł Hreniak oraz Jacek Protasiewicz, Lilla Rzadkowska (Sekretarz Miasta Oława), Krzysztof Maj (Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego) oraz Arleta Chorąży (KGHM Polska Miedź).

Nie tylko teoria

Wydarzenie miało na celu także dostarczenie młodzieży wiedzy na temat skutecznych metod nauki. Temu tematowi został poświęcony warsztat przygotowany przez zespół Maturalni.com, podczas którego Katarzyna Dammicco przybliżyła uczestnikom sposoby wykorzystania memów jako efektywnego narzędzia do nauki Co więcej, podczas wydarzenia odbyły się przerwy networkingowe, które były możliwością do nawiązania nowych znajomości oraz pogłębionych rozmów na tematy poruszone  podczas paneli i warsztatów

Czym jest Akcja Inspiracja?

Akcja Inspiracja to ogólnopolska seria spotkań integracyjno-motywacyjnych dla młodzieży organizowana we wszystkich województwach w Polsce przez Our Future Foundation. Ideą projektu jest zainspirowanie młodych osób do podążania wymarzoną ścieżką do kariery. Pomóc w tym mają właśnie spotkania z liderami różnych branż, którzy dzielą się informacjami o swoich doświadczeniach, realizowanych projektach i sposobach na to, by odnaleźć się w świecie biznesu, nauki i nowych technologii.

Skopiowane do schowka