Młode talenty wobec transformacji energetycznej

Podczas panelu dyskusyjnego omawialiśmy przyszłość młodych osób, które chcą pracować na Górnym Śląsku w kontekście trwającej transformacji energetycznej. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób można sprawiedliwie odejść od przemysłu tradycyjnego, aby młode talenty na tym nie ucierpiały i stale chciały pozostać w tym regionie.

Nad tym zagadnieniem pochylili się eksperci związani zarówno z branżą energetyczną, jak i z regionem Górnego Śląska. Naszymi prelegentami byli: prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasz Cudny, prezes firmy Węglokoks Tomasz Heryszek, Prezydent Miasta Zabrza Małgorzata Bańka-Szulik, prezes Tauron Polska Energia Bogusław Rybacki oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Marek Wesoły.

Liczne możliwości rozwoju

W trakcie kolejnej części spotkania młodzież miała okazję wysłuchać inspirujących wystąpień ekspertów z różnych sfer życia i biznesu. Pierwszym z nich był przemówienie Michała Sapoty, właściciela firmy HREIT z sektora deweloperskiego. Pan Michał opowiedział uczestnikom m.in. o życiu przedsiębiorcy w XXI wieku.

Kolejna prelekcja poświęcona była karierze w samorządzie terytorialnym. O codzienności samorządowca opowiadał Waldemar Bojarun, wieloletni Wiceprezydent Katowic, który związany jest z lokalnym Urzędem Miasta od ponad 25 lat. Pan Prezydent podzielił się swoimi przemyśleniami oraz radami dla osób chcących rozwijać się w tym kierunku.

Ponadto, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dr Janusz Michałek, podzielił się swoją opinią na temat istoty edukacji w drodze do osiągnięcia sukcesu. Pan Janusz opowiedział uczestnikom o swojej drodze edukacyjnej, podczas której kształcił się nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Od innowacji do inspiracji

Zakończeniem naszego wydarzenia była rozmowa z profesorem Pawłem Buszmanem, niezwykle inspirującym polskim kardiologiem, który od lat wprowadza innowacje w medycynie. Pan Profesor opowiedział o swojej drodze zawodowej, która może stanowić źródło licznych inspiracji dla młodzieży zainteresowanej medycyną.

Czym jest Akcja Inspiracja?

Akcja Inspiracja to ogólnopolska seria spotkań integracyjno-motywacyjnych dla młodzieży organizowana we wszystkich województwach w Polsce przez Our Future Foundation. Ideą projektu jest zainspirowanie młodych osób do podążania wymarzoną ścieżką do kariery. Pomóc w tym mają właśnie spotkania z liderami różnych branż, którzy dzielą się informacjami o swoich doświadczeniach, realizowanych projektach i sposobach na to, by odnaleźć się w świecie biznesu, nauki i nowych technologii. 

Skopiowane do schowka