O fundacji

FAQ

 • Czy mogę jakoś pomóc przy organizacji wydarzenia?

  Przed wydarzeniami prowadzimy rekrutację do zespołu organizacyjnego spośród grupy naszych wolontariuszy. Aby pomóc przy konkretnych wydarzeniu, zarejestruj się jako wolontariusz Fundacji tutaj.

 • Jakie tematy porusza konferencja?

  Podczas Our Future Forum rozmawiamy na tematy przygotowujące do wyzwań związanych ze zmieniającym się światem. Zastanawiamy się, jak powinien wyglądać rynek pracy oraz edukacja w obliczu postępującej cyfryzacji. Dyskutujemy również o globalnych trendach i ich potencjalnym wpływie na gospodarkę oraz bezpieczeństwo.

 • Jak często organizowane jest Our Future Forum?

  Konferencja Our Future Forum odbywa się raz do roku na wiosnę.

 • Jakie funkcje ma platforma?

  Jest to miejsce, które daje dostęp do wielu materiałów i możliwości. Znajdziesz tu ciekawe oferty pracy, artykuły popularnonaukowe, podcasty, a także webinary z cenionymi ekspertami. Na platformie zarejestrowało się już ponad 2000 ekspertów, naukowców i studentów, otwartych na nowe współprace i networking.

 • Kto może dołączyć do platformy Coopernicus?

  Platforma Coopernicus jest przeznaczona dla naukowców i profesjonalistów polskiego pochodzenia. Jednakże, do społeczności projektu może dołączyć każda osoba zafascynowana najnowszymi odkryciami naukowymi bez względu na wiek, wykształcenie czy pochodzenie.

 • Jak dołączyć do społeczności Coopernicus?

  Aby zarejestrować się na Platformie Coopernicus należy założyć konto na www.coopernicus.pl i przejść pozytywnie proces weryfikacji.

 • Jakie tematy są poruszane podczas wydarzenia?

  Podczas konferencji poruszamy tematy istotne dla młodego pokolenia. Rozmawiamy m.in. o kompetencjach przyszłości oraz wpływie cyfryzacji na poszczególne dziedziny naszego życia. Ponadto, zapraszamy ludzi sukcesu, którzy prowadzą Was inspirujące prelekcje.

 • Czy mogę jakoś pomóc przy organizacji wydarzenia?

  Przed wydarzeniami prowadzimy rekrutację do zespołu organizacyjnego spośród grupy naszych wolontariuszy. Aby pomóc przy konkretnych wydarzeniu, zarejestruj się jako wolontariusz Fundacji tutaj.

 • W jakich miastach organizowana jest Akcja Inspiracja?

  Jesienią 2023 odwiedzimy Lublin, Warszawę, Gdańsk, Łódź oraz Zabrze. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy o kolejnych wydarzeniach.

 • Jak mogę się zarejestrować na wydarzenie?

  Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie projektu.

 • Kto może wziąć udział w Akcji Inspiracji?

  Każda młoda osoba może wziąć udział w wydarzeniu. Wystarczy zarejestrować się przez formularz na stronie.

 • Czym jest Program Mentoringowy?

  Program Mentoringowy to roczny projekt, który ma na celu wsparcie młodych osób w zaplanowaniu swojej ścieżki kariery oraz aplikacji na zagraniczne uczelnie.

 • Jakie projekty realizuje Fundacja?

  Fundacja realizuje szereg inicjatyw edukacyjnych, takich jak konferencja Our Future Forum i Warsztaty Masterclass, Akcja Inspiracja, Program Mentoringowy, Mini Granty czy Platforma Coopernicus, których szczegółowy opis znajdziesz w zakładce projekty.

 • Jakie wymagania muszę spełniać, żeby zgłosić się do Programu Mentoringowego?

  Do Programu Mentoringowego mogą zgłosić się osoby w wieku 15-19 lat, które odznacza się osiągnięciami w dziedzinach takich jak edukacja, sport, biznes czy działalność społeczna.

 • Czym jest Our Future Forum?

  Our Future Forum to największa konferencja edukacyjna w Polsce, która w tym roku przyciągnęła ponad 1200 młodych ludzi z Polski, Ukrainy i Białorusi. Motywem przewodnim wydarzenia był temat  “Zmiany - Stawiając czoła wyzwaniom przyszłości”.

 • Czym jest Akcja Inspiracja?

  Akcja Inspiracja to ogólnopolska seria wydarzeń edukacyjnych, która ma na celu aktywizowanie młodzieży poprzez spotkania z liderami biznesu i opinii publicznej. Uczestnicy mogą zaczerpnąć praktycznych porad i wskazówek dotyczących wyboru przyszłej ścieżki kariery.

 • Jaka jest misja Fundacji?

  Celem Our Future Foundation jest wspieranie rozwoju edukacyjnego i zawodowego ambitnej młodzieży z całej Polski. Fundacja, przy współpracy z Partnerami, oferuje uzdolnionym licealistom Program Mentoringowy, łączy młodych liderów z ludźmi sukcesu oraz przyszłymi pracodawcami, a także organizuje liczne wydarzenia, integrujące środowisko zmotywowanych do działania młodych Polaków.

 • Kto może wziąć udział w wydarzeniach OFF?

  W wydarzeniach fundacji może uczestniczyć każdy, kto wypełni formularz rekrutacyjny i zostanie zakwalifikowany na podstawie udzielonych odpowiedzi

 • Na czym polega projekt Mini Granty?

  W ramach programu samorządy uczniowskie, koła naukowe i rady młodzieżowe mogą aplikować o grant na rozwój własnego projektu w wysokości nawet do 20 000 zł.

 • Czy udział w konferencji Our Future Forum lub Akcji Inspiracji jest płatny?

  Nie, udział w wydarzeniach Fundacji jest w nieodpłatny.

 • Chcę zostać Mentorem Fundacji. Jak mogę się zgłosić?

  Aby zostać mentorem należy wypełnić formularz dostępny tutaj.

  UWAGA! Obecnie nie prowadzimy rekrutacji mentorów.

 • Chcę zostać Wolontariuszem Fundacji. Jak mogę się zgłosić?

  Rekrutacja wolontariuszy trwa przez cały rok. Zachęcamy do zgłaszania się tutaj.

 • Jakie są obowiązki wolontariuszy podczas wydarzeń Fundacji?

  Wolontariusze na wydarzeniach Fundacji mają wiele zadań. Zazwyczaj pomagają w aranżacji sali konferencyjnej na potrzeby wydarzenia, obsługują również punkt rejestracyjny wydając identyfikatory przybyłym uczestnikom, a także opiekują się prelegentami.

 • Na czym polega Rejs Mentoringowy?

  Co roku zapraszamy laureatów programu stypendialnego do udziału w letnim Rejsie Mentoringowym. W trakcie tygodniowej wędrówki żeglarskiej szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich uczestnicy łączą się z mentorami Fundacji w załogi i razem spędzają czas na jachtach. Intensywny kontakt podopiecznych z mentorami pozwala na bliższe poznanie się i pogłębioną rozmowę o aplikacji na zagraniczne studia.

 • Na czym polega stypendium?

  Stypendium pokrywa udział w wydarzeniach związanych z Programem Mentoringowym Fundacji, tj.: warsztatach, indywidualnych konsultacjach, Rejsie Mentoringowym oraz wydarzeniach networkingowych. W ramach programu udzielana jest również pomoc w wyszukiwaniu oraz pisaniu aplikacji o uzyskanie stypendiów pokrywających koszty studiów na zagranicznych uczelniach. Fundacja udziela także finansowego wsparcia w zakresie zakupu materiałów edukacyjnych lub opłacenia testów wstępnych.

 • Czym jest platforma Coopernicus?

  Coopernicus.pl jest platformą internetową, zrzeszającą społeczność naukowców, młodych profesjonalistów i studentów z międzynarodowym doświadczeniem. Popularyzujemy naukę oraz innowacyjne projekty. Współpracujemy także z biznesem i sektorem akademickim, tworząc przestrzeń do wymiany informacji oraz nawiązywania nowych współprac pomiędzy naszymi partnerami.

 • Czy w ramach Programu Mentoringowego mogę uzyskać wsparcie w rekrutacji na studia magisterskie?

  Nie, ponieważ Program Mentoringowy jest przeznaczony dla licealistów, którzy aplikują na studia pierwszego stopnia.

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.