W poniedziałek odbyła się inauguracja #OtwarciNaBiznes – nowego projektu naszej Fundacji, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie pół roku!

Cieszymy się, że w tak ważnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas – dr Katarzyna Lubnauer, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz prof. Grzegorz Mazurek – Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Nasza kampania ma na celu zwiększenie praktycznej wiedzy dotyczącej zakładania i prowadzenia biznesu przy wykorzystaniu narzędzi cyfrowych. Projekt łączy ze sobą pokolenia Z i silver, stwarzając dla nich przestrzeń do wymiany doświadczeń na płaszczyźnie biznesowej.

Założenia kampanii powstały w odpowiedzi na wyniki badania, które przeprowadziliśmy wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego. Wynika z nich, że choć 67% polskich studentów myśli o założeniu firmy, to jedyne co piąty wie jak to zrobić. Dodatkowo studenci i osoby po 50. roku życia są otwarci, aby współpracować i uczyć się od siebie nawzajem. 

Na naszą kampanię składa się:

  • ogólnodostępny kurs edukacyjny, w ramach którego praktycy tłumaczą jak stawiać pierwsze kroki w biznesie – certyfikowany przez ALK
  • konkurs na pomysły biznesowe z łączną pulą nagród na rozwój działalności gospodarczej w wysokości 100 000 zł 

Już 29 lutego startujemy z kursem oraz otworzymy zgłoszenia do konkursu. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.otwarcinabiznes.pl

Zobacz zdjęcia z wydarzenia!

Skopiowane do schowka