Ogólnopolska Akcja Inspiracja odbyła się 03.02 bieżącego roku w Mińsku Mazowieckim. Było to czwarte ze spotkań, jakie zaplanowano na ten rok akademicki.

W wydarzeniu wzięło udział ponad trzystu pięćdziesięciu uczniów szkół średnich i studentów, którzy mieli okazję spotkać się z liderami biznesu i życia społecznego, by dowiedzieć się nieco więcej o możliwych ścieżkach kariery, ale też o tym, jak skutecznie uczyć się do egzaminów.

IV Edycja Akcji Inspiracji

Już po raz czwarty w tym roku akademickim młodzież miała okazję, by spotkać się z liderami biznesu oraz życia społecznego w ramach wydarzenia Akcja Inspiracja, jakie odbyło się 03.02 bieżącego roku w Mińsku Mazowieckim. Organizatorem cyklu jest Our Future Foundation, a celem tych wydarzeń jest inspirowanie młodych osób z mniejszych i większych miejscowości do podążania wymarzonymi ścieżkami do edukacji i kariery.

Akcja Inspiracja w Mińsku Mazowieckim

Cykl wydarzeń Akcja Inspiracja odbywa się w różnych miejscowościach, a każde z tych spotkań ma swoją lokalną specyfikę. W Mińsku Mazowieckim zastanawiano się nad zagadnieniami związanymi z regionalnym rynkiem pracy, demografią i rolnictwem. W dyskusji wzięli udział tacy prelegenci, jak Henryk Kowalczyk (Wicepremier), Marek Sawicki (były Minister Rolnictwa)  i Stefan Krajewski (Poseł RP). 

Podczas wydarzenia zorganizowano również warsztaty o skutecznym przygotowywaniu się do matury oraz innych egzaminów. Poświęcono wiele uwagi nowym technologiom i narzędziom, które mogą pomóc w optymalizowaniu nauki i zadań do wykonania. Zagadnienia te poruszał Nataniel Brożnowicz (Współzałożyciel serwisu Maturalni.com). 

Akcja Inspiracja wyrównuje szanse młodzieży z mniejszych miejscowości

Nie tylko młodzież z największych miejskich ośrodków może liczyć na inspiracje i wsparcie od Our Future Foundation (organizatora wydarzeń Akcja Inspiracja, Programu Mentoringowego, Our Future Forum i wielu innych programów kierowanych do młodzieży z całego kraju). Akcja Inspiracja to cykliczne wydarzenie, które organizowane jest zarówno w takich miastach, jak Kraków lub Warszawa, ale też w miejscowościach mniejszych, jak Mińsk Mazowiecki, Słupsk lub Jarocin, dzięki czemu mieszkająca w nich młodzież zyskuje szansę na zdobycie nowej perspektywy, którą może wykorzystać w planowaniu własnej kariery. 

Skopiowane do schowka