Program Mini Granty

Celem programu Mini Grantów jest zachęcenie młodzieży do zaangażowania się w życie lokalnych społeczności oraz rozpoczęcie własnych projektów społecznych. Fundacja w ramach projektu “Aktywna Młodzież” miała możliwość wesprzeć młodych działaczy przyznając im finansowanie na realizację swoich inicjatyw.

Ponadto, Fundacja chcąc wesprzeć merytorycznie grupy realizujące projekty, zorganizowała konferencję szkoleniową, której celem było przekazanie dobrych praktyk oraz przydatnej wiedzy związanej z realizacją projektów, jak również ogólnym zaangażowaniem społecznym.

Konferencja “Mini Granty OFF”

Wydarzenie składało się z dwóch paneli dyskusyjnych oraz 7 prelekcji szkoleniowych na zróżnicowane tematy. W ramach dyskusji, prelegenci opowiadali o możliwościach jakie stwarza dzisiejszy świat młodzieży, która chce zaangażować się w międzynarodową działalność społeczność. Podczas drugiego panelu, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie w jaki sposób zwiększyć zaangażowanie młodych osób nie tylko w życie społeczne, ale też gospodarcze i polityczne.

Podczas doboru wystąpień, staraliśmy się, aby poruszały one możliwie jak najwięcej kwestii istotnych dla osób realizujących własne inicjatywy. Wobec tego przygotowane zostały krótkie szkolenia z prowadzenia mediów społecznościowych, kontaktu z mediami oraz rozliczania projektów. Nie pominęliśmy również bardzo istotnych tematów komunikacji w grupie oraz zarządzania nią. Ponadto, przedstawiliśmy sposoby na finansowanie własnych inicjatyw społecznych, a także kompetencje instytucji publicznych.

W roli prelegentów wystąpili przedstawiciele m.in. European Youth Parliament, Instytutu Nowej Europy, Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenia Zjednoczenie, Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej, Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Fundacji Ważne Sprawy, Fundacji Studenckiego Forum Business Centre Club, a także Fundacji Econverse.

Nie tylko szkolenie

Oprócz części szkoleniowej, w trakcie wydarzenia przewidziane zostały liczne przerwy networkingowe. Dzięki nim, uczestnicy mieli okazję poznać się bliżej, porozmawiać i wymienić doświadczeniami. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z działalnością społeczną i chcą się uczyć od bardziej doświadczonych kolegów.

Skopiowane do schowka