Przebieg Kwalifikacji

Kwalifikacja Stypendialna trwała od końca lutego, a jej wyniki poznaliśmy 3 kwietnia br. W tym okresie zostały przeprowadzone dwa etapy wyboru kandydatów. W pierwszej części zainteresowani uczniowie wypełniali formularz zgłoszeniowy. Osoby zainteresowane stypendium były proszone o przedstawienie siebie, swoich osiągnięć, a także zainteresowań.

Spośród zgłoszeń wybranych zostało 60 osób, których kandydatury najbardziej wyróżniały się na tle reszty. Kolejnym krokiem było przeprowadzenie rozmów rekrutacyjnych mających na celu lepsze poznanie kandydatów, ich motywacji do działania, a także identyfikację ich umiejętności miękkich. Spotkania przeprowadzała komisja, w której skład wchodzili Mentorzy oraz Członkowie Rady Fundacji.

Stypendyści Our Future Foundation 2023

Wybranie tegorocznych stypendystów nie należało do łatwych zadań. Poziom zgłoszeń był naprawdę wysoki, a o finalnych wynikach zadecydowały detale. Ostatecznie Stypendium Our Future Foundation na rok 2023 otrzyma 25 młodych i ambitnych licealistów z Polski oraz Ukrainy. Wielu z nich to osoby pochodzące z niewielkich miejscowości lub mniej zamożnych rodzin. Wsparcie dla nich uważamy za szczególnie istotne, ponieważ każdy, bez względu na pochodzenie czy sytuację materialną, powinien mieć dostęp do najwyższej klasy światowej edukacji.

Poniżej przedstawiamy alfabetyczną listę tegorocznych laureatów:
 1. Łukasz Bacewicz
 2. Kornelia Bartoszewicz
 3. Barbara Boroń
 4. Piotr Dryja
 5. Grzegorz Figiel
 6. Julia Gierszewska
 7. Aleksander Gloc
 8. Maksym Honcharuk
 9. Zuzanna Iwan
 10. Jacek Jędraszko
 11. Marta Jurzyk
 12. Mateusz Kamiński
 13. Marcelina Kołacz
 14. Amelia Krysiak
 15. Dana Nikolajenko
 16. Maksymilian Paczyński
 17. Iga Pala
 18. Artur Panek
 19. Miłosz Płatek
 20. Dominik Pływacz
 21. Michał Poprawski
 22. Julia Prus
 23. Patryk Stelmaszek
 24. Aleksander Zarębiński
 25. Natalia Żukowska

Już 27 czerwca br. Laureaci odbiorą swoje dyplomy stypendialne podczas uroczystej Gali Wręczenia Stypendiów w Zamku Królewskim w Warszawie. Natomiast 9 lipca wyjadą na tygodniowy Rejs Mentoringowy po Mazurskich Jeziorach, podczas którego będą mogli dowiedzieć się więcej na temat zagranicznych uczelni od mentorów Fundacji.

Skopiowane do schowka