Ważne medyczne tematy

Podczas pierwszego panelu prelegenci starali się odpowiedzieć na pytanie, która forma opieki medycznej jest lepsza dla naszego kraju – publiczna czy prywatna. Rozważając ten temat, nie tylko dyskutowaliśmy na temat składek zdrowotnych, ale także zastanawialiśmy się nad podejściem młodych ludzi do tego zagadnienia. 

Kolejna dyskusja była poświęcona brakom w kadrze medycznej, które stają się coraz bardziej odczuwalne w polskich szpitalach. Poszukiwaliśmy sposobów, aby zachęcić młodzież do wyboru tej ścieżki kariery. Podjęliśmy również temat sposobu kształcenia przyszłych medyków i zastanawialiśmy się, czy powinno to odbywać się tylko na uniwersytetach medycznych, czy może warto rozważyć rozszerzenie oferty różnych typów szkół wyższych.

W dyskusjach na temat służby zdrowia wzięli udział m.in. Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Prorektorzy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr hab. Małgorzata Myśliwiec oraz prof. dr hab. Zbigniew Krasiński, a także Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.

Akcja Inspiracja to różnorodne dyskusje

Podczas wydarzenia, rozmawialismy również o tematach mniej powiązanych z branżą medyczną. Nasza Mentorka Kornelia Buszka studiująca na Lindenwood University w Stanach Zjednoczonych podzieliła się radami, jak można dostać się na studia do USA i przy tym nie zadłużać się na całe życie. Opowiedziała również o swojej codzienności na zagranicznej uczelni oraz o realiach funkcjonowania w nowym kraju.

Kolejne wystąpienie zostało poświęcone karierze sportowej w żużlu. Klub Enea Polinia Piła reprezentowali zawodnicy Marcin Jędrzejewski i Piotr Gryszpiński oraz prezes Dariusz Pućka. Opowiadali jak wygląda codzienne życie sportowca, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć oraz jakie perspektywy na przyszłość daje taka ścieżka kariery.

Czym jest Akcja Inspiracja?

Akcja Inspiracja to ogólnopolska seria spotkań integracyjno-motywacyjnych dla młodzieży organizowana we wszystkich województwach w Polsce przez Our Future Foundation. Ideą projektu jest zainspirowanie młodych osób do podążania wymarzoną ścieżką do kariery. Pomóc w tym mają właśnie spotkania z liderami różnych branż, którzy dzielą się informacjami o swoich doświadczeniach, realizowanych projektach i sposobach na to, by odnaleźć się w świecie biznesu, nauki i nowych technologii. 

Skopiowane do schowka