Laureat Programu Mentoringowego OFF zasili szeregi studentów LMU w Monachium

Jeden z podopiecznych Our Future Foundation, laureat Programu Mentoringowego, Michał Boroń, został przyjęty w poczet studentów prestiżowej uczelni – Ludwig Maximilian University of Munich. To niemiecki uniwersytet, którego historia działalności sięga 1472 roku! To właśnie na LMU studiował Theodor W. Hänsch – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Uniwersytet w Monachium zapewnia międzynarodowe środowisko naukowe i badawcze. To uczelnia, na którą aplikują młode i zdolne osoby z różnych zakątków świata – także z Polski. 

Michał Boroń to utalentowany, młody człowiek, który już jako licealista miał ściśle sprecyzowane zainteresowania. Skupiały się one wokół informatyki i lingwistyki. Udział w Programie Mentoringowym, nowe znajomości oraz ostatni rok nauki w liceum zaowocowały jednak rozwinięciem zupełnie nowych pasji i sprecyzowaniem planów na przyszłość. Nasz podopieczny zdecydował się aplikować na studia o profilu ekonomicznym, które będą najlepiej realizowały jego interdyscyplinarne zainteresowania i rozwijały drzemiące w nim talenty. Przy wsparciu OFF, Michał Boroń aplikował i został przyjęty na jedną z najlepszych uczelni w Europie – Ludwig Maximilian University of Munich.

Program Mentoringowy OFF pomaga utalentowanej młodzieży rozpocząć studia na najlepszych światowych uczelniach

Każdego roku Our Future Foundation uruchamia nową edycję Programu Mentoringowego. Jest on skierowany do utalentowanej młodzieży z różnych zakątków Polski, która marzy o kontynuowaniu edukacji na najlepszych światowych uczelniach. 

Spośród otrzymanych zgłoszeń, wybieramy kilkadziesiąt. Ich autorzy i autorki trafiają pod opiekę mentorów, którzy dzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem, wspierają w przygotowywaniu aplikacji na wybraną uczelnię, jak również w doprecyzowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Mocnym punktem Programu Mentoringowego jest Rejs Mentoringowy, który organizowany jest na Mazurach. Podczas rejsu podopieczni spędzają czas z mentorami w niecodziennych, swobodnych, ale też wymagających okolicznościach. Udział w tym przedsięwzięciu pomógł wielu naszym podopiecznym w odniesieniu sukcesu.

Skopiowane do schowka