Dawid, to niezwykle inteligentny uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Laureat Programu Mentoringowego, flagowego projektu naszej Fundacji, łączącego młodych liderów
z ludźmi sukcesu oraz przyszłymi pracodawcami. Misią Our Future Foundation jest pomoc w procesie rekrutacji na najlepsze światowe uczelnie oraz wyboru wymarzonej ścieżki kariery. Dlatego też jesteśmy dumni, że nasz podopieczny odniósł tak ogromny sukces. 

Liczne konkursy ogólnopolskie, międzynarodowe, debaty, eseje, wystąpienia publiczne… to tylko część wymogów jakie Dawid musiał spełnić, by już od 20 sierpnia 2023r. móc spełnić swoje marzenie. O miejsce na uczelni ubiegało się aż 8000 osób, z czego zaledwie 7% zasili progi uczelni. W ubiegłych latach dostawało się na nią około 10 – 12%. Statystyki te pokazują, że z roku na rok poziom trudności znacznie wzrasta. 

Dawid, mimo braku obowiązku studiowania dwóch kierunków, zadecydował, iż będzie zgłębiał wiedzę z ekonomii, jak również finansów. Co więcej, młody mężczyzna otrzymał od uczelni pełne stypendium. Co oznacza, że jego nauka oraz wyżywienie i zakwaterowanie będzie finansowane przez uczelnię. Dodatkowo, w prezencie od YALE, Dawid otrzyma 6 000 dolarów w ciągu roku na własne wydatki. Nauka na YALE University jest niezwykle kosztowna, ponieważ rocznie wynosi aż 70 000 dolarów. Jest to więc bardzo duże wyróżnienie dla Polaka. 

W czasie wolnym od nauki, Dawid planuje aktywnie uczestniczyć w życiu sportowym uczelni. Co dalej? Po 4 latach studiów w USA, chłopak chce założyć własną firmę. 

Warto zaznaczyć, iż lista laureatów YALE University jest imponująca. Na liście znaleźli się: politycy, głowy państw czy szefowie rządów. Między innymi: George Bush, Bill Clinton, Hillary Clinton.

Lista ta opiewa w 15 Laureatów Nagrody Nobla oraz 16 Laureatów Nagrody Pulitzera. 

Dawid gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jesteśmy dumni z tego, że nasi absolwenci odnoszą tak ogromne sukcesy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. 

Skopiowane do schowka