Osiągnięcia podopiecznej Fundacji

Amelia to niezwykle utalentowana i ambitna nastolatka, której potencjał został zauważony przez Our Future Foundation już w ubiegłym roku, gdy otrzymała stypendium Fundacji i dołączyła do naszego Programu Mentoringowego. Dzięki wsparciu Mentorów, licealistce udało się zdobyć Stypendium UWC, dzięki któremu ostatnie dwa lata liceum spędzi w Wielkiej Brytanii.

Jednak to nie wszystkie osiągnięcia Amelii. Jest założycielką organizacji BRAIN for STEM International Association, która działa przy Nowojorskiej Akademii Nauk. Ponadto, była główną organizatorką Cracow Science Slam, cyklicznej konferencji dla młodych naukowców. To tylko niektóre z jej sukcesów, Amelia jest również wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka i aktywnie angażuje się w akcje charytatywne. Jedną z nich jest projekt EDU(po)MOC, który łączy ukraińską młodzież z polskimi korepetytorami. 

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata

UWC to międzynarodowa organizacja, która zrzesza prywatne szkoły z różnych stron świata. Uczęszczają tam uczniowie z całego globu wybierani drogą konkursów stypendialnych. Nauka w międzynarodowym środowisku ma na celu budowanie relacji między osobami z różnych kręgów kulturowych i narodowych, aby tworzyć świat w idei pokoju i zrównoważonego rozwoju.

Downside School, do którego uczęszczać będzie Amelia, to katolickie liceum znajdujące się w hrabstwie Somerset na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii. Szkoła ta ma bogatą historię sięgającą XVII wieku i przez lata wykształciła wiele wybitnych osób, włączając w to polityków, artystów i naukowców.

Serdecznie gratulujemy Amelii tego osiągnięcia i życzymy powodzenia w Wielkiej Brytanii!

Skopiowane do schowka