Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi Dodane 19.10.2023

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

- Inne

31. KONCERT SERCE ZA SERCE

Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

27 października 2023 r. godz. 18.00

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Organizowana przez Fundację gala jest podziękowaniem dla osób i instytucji za ich wsparcie oraz zaangażowanie w rozwój kardiochirurgii oraz Fundacji. Koncert jest również wydarzeniem upamiętniającym postać założyciela i patrona Fundacji – prof. Zbigniewa Religi.

Gwiazdą 31. koncertu Serce za Serce będzie Michał Wiśniewski, wokalista, autor tekstów, przedsiębiorca i  filantrop, który zgodził się wesprzeć Fundację występując charytatywnie. Ten piękny gest Artysty zasługuje na wszelkie wyrazy uznania.

Podczas tegorocznej gali zostanie wręczona statuetka Serce za serce, statuetki Przyjaciel Fundacji oraz nagroda specjalna. Oto Laureaci nagród:

Statuetka „Serce za serce” 2023

• Jastrzębska Spółka Węglowa SA

Statuetka „Przyjaciel Fundacji” 2023

• Centrum Medycyny Doświadczalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

• Tomasz Jachimowicz Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów

• Tadeusz Koczkowski Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych

• Arkadiusz Pilarz Bieg Po Nowe Życie

• TSL Silesia Sp. z o.o.

• Bogdan Uliasz Golf Park Mikołów

Nagroda specjalna

• Ludmiła Jama-Voigt Właścicielka PPUH VOIGT Sp. z o. o.

Bilety na koncert w cenie 99,00 zł i 119,00 zł, dostępne są on-line – https://www.dmit.com.pl/ oraz w kasie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. 

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych FRK, zwłaszcza na kontynuację prac nad rodziną protez serca ReligaHeart® dla dzieci i dorosłych.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii zrodziła się z inicjatywy profesora Zbigniewa Religi.
Od początku działalności Fundacji jej misją jest wdrażanie do użytku klinicznego najnowszych metod ratowania ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. Jest nie państwową
i niekomercyjną instytucją działającą non-profit. Instytut Protez Serca stworzony przez Fundację, prowadzi prace naukowo – badawcze i wdrożeniowe. Koncentruje się na projekcie związanym z rodziną protez serca dla dzieci RELIGA HEART ®PED. Dużym osiągnięciem Fundacji jest stworzenie grupy robotów chirurgicznych Robin Heart oraz trenażerów i programów symulacyjno – doradczych dla chirurgii. Prowadzi też prace w dziedzinie inżynierii tkankowej, z myślą o zastosowaniu jej w terapii serca. Fundacja organizuje szkolenia dla lekarzy
i pielęgniarek oraz specjalistyczne warsztaty i konferencje naukowe. Promuje też aktywny, zdrowy styl życia jako najlepszą profilaktykę chorób serca.

Więcej szczegółów oraz aktualne informacje znaleźć można na oficjalnej stronie https://frk.pl/ – w zakładce Koncerty oraz w mediach społecznościowych:

·  Facebook: https://www.facebook.com/FundacjaRozwojuKardiochirurgii/

·  Instagram: https://www.instagram.com/fundacjarozwojukardiochirurgii/

Szczegóły

  • Inne
  • Inne
Aplikuj

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.