Międzynarodową Nagrodę MANGA (Japan International MANGA Award) Dodane 20.05.2024

Międzynarodową Nagrodę MANGA (Japan International MANGA Award)

- Inne

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Japonii ogłasza rozpoczęcie 18. edycji konkursu na Międzynarodową Nagrodę MANGA (Japan International MANGA Award). Zachęcamy wszysztkich do nadsyłania zgłoszeń.
 

1. Warunki dotyczące zgłaszanych prac

 • Manga zgłaszana do konkursu musi mieć co najmniej 16 stron. Zgłaszane mogą być zarówno pozycje już wydane, jak i te, które jeszcze nie ukazały się drukiem, z wyjątkiem prac nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu.
 • Zgłaszane prace muszą pochodzić z ostatnich trzech lat (2021-2024).
 • Zgłaszane prace nie mogą naruszać cudzej własności intelektualnej.
 • Zgłaszane prace muszą być oryginalną twórczością autora/autorów. Prace wykonane w większości przy użyciu AI (włączając w to scenariusz, kompozycję oraz rysunki) nie będą przyjmowane. Dopuszczalne jest natomiast użycie obrazów generowanych przez AI jako materiału uzupełniającego w niektórych częściach pracy. W przypadku korzystania z AI, należy zadeklarować ten fakt w odpowiednim punkcie formularza zgłoszeniowego.
 • Zgłoszenia muszą być nadsyłane w formie elektronicznej (PDF) lub drukowanej. Prace nadesłane w formie elektronicznej będą drukowane dla celów selekcji.
 • Tylko jedno zgłoszenie od każdego twórcy zostanie przyjęte. W przypadku wielokrotnych zgłoszeń, drugie i kolejne zgłoszenia będą odrzucane.

2. Warunki dotyczące twórców

 • Autor scenariusza lub rysownik muszą być obywatelami innego kraju niż Japonia. W przypadku otrzymania Złotej lub Srebrnej Nagrody, jedynie twórca bez japońskiego obywatelstwa może być zaproszony na ceremonię wręczenia nagród.
 • Aplikujący musi posiadać prawa autorskie do nadesłanej pracy oraz być uprawnionym do udzielenia Komitetowi Wykonawczemu Japan International MANGA Award zezwolenia na korzystanie z niej.
 • Wydawnictwa mogą nadsyłać zgłoszenia jedynie po uzyskaniu zgody posiadacza praw autorskich.
 • Aplikujący, jako osoba uprawniona do rozporządzania nadesłaną pracą, udziela Komitetowi Wykonawczemu Japan International MANGA Award prawa do wykorzystania (reprodukcji, tłumaczenia, prezentowania oraz publicznego udostępniania) całości pracy w celach niekomercyjnych, takich jak promocja Japan International MANGA Award oraz kultury mangowej w Japonii i poza jej granicami, za pośrednictwem wszelkich mediów i kanałów dystrybucji, przez nieograniczony czas, nieodpłatnie oraz bez żadnych ograniczeń.
 • Aplikujący, jako osoba uprawniona do rozporządzania nadesłaną pracą, przyjmuje do wiadomości, że nadesłana papierowa wersja pracy nie zostanie zwrócona i może być przkazana m.in. instytucjom publicznym celem publicznej prezentacji.

3. Sposób aplikacji (proszę zapoznać się również z dodatkowymi informacjami: LINK)

Prace należy nadsyłać w terminie 12 kwietnia – 5 lipca 2024 r. 

Informację pochodzą ze strony: https://www.pl.emb-japan.go.jp/itpr_pl/manga_award.html

Szczegóły

 • Inne
 • Inne
Aplikuj

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.