Wioska Olimpijska 2024 – wakacyjny obóz naukowy dla finalistów i laureatów olimpiad Dodane 15.05.2024

Wioska Olimpijska 2024 – wakacyjny obóz naukowy dla finalistów i laureatów olimpiad

- Inne

Wioska Olimpijska to organizowany i prowadzony przez Członków(-inie) Collegium wakacyjny obóz naukowy przeznaczone dla wyróżniających się uczniów i uczennic szkół średnich. Jest to jedyny w Polsce obóz letni adresowany do laureatów(-ek) i finalistów(-ek) licealnych olimpiad przedmiotowych.

Program obozu naukowego wzorowany jest na Szkołach Letnich Collegium Invisibile, organizowanych dla podopiecznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od 1999 roku. Pierwsza Wioska Olimpijska odbyła się w Białowieży w 2008 roku. Od 2018 roku organizowana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2008 – czyli roku powstania projektu – do 2023 r. odbyło się 8 Wiosek Olimpijskich, których beneficjentami(-kami) było 190 Olimpijczyków(-ek) biorących udział w ponad 70 warsztatach. Zajęcia podczas obozu są prowadzone przez badaczy(-ki) afiliowanych(-e) na całym świecie, w tym na UJ, UW, AGH, PAN, WUM, czy w zagranicznych ośrodków takich, jak Princeton University, University of Cambridge, Harvard University, St Andrew’s University, Universitat Wien, Karolinska Institutet, Sorbonne-Université, czy Boccioni University w Mediolanie.

Informację pochodzą ze strony: https://www.ci.edu.pl/wioska-olimpijska/

Szczegóły

  • Inne
  • Inne
Aplikuj

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.