Our Future Foundation na II Kongresie ESG Polska Moc Biznesu

Prezes fundacji OFF, Michał Mazur, wziął udział w panelu zatytułowanym „Ludzka twarz biznesu. Jak skutecznie połączyć NGOsy z biznesem?”, który odbywał się w trakcie II Kongresu ESG Polska Moc Biznesu na PGE Narodowym. To nie był jednak jedyny akcent związany z reprezentacją Our Future Foundation w trakcie tego wydarzenia. 

Podczas uroczystej wieczornej gali, która wieńczyła kongres, ogłoszone zostały wyniki konkursu „DNA, bo pomaganie mamy w genach”. Organizatorami konkursu były Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei. W konkursie wzięło udział ponad 60 spółek państwowych oraz organizacji pozarządowych, które wykazały się szlachetnością i skutecznym pomaganiem społeczeństwu w trakcie pandemii COVID-19 oraz wspieraniem ludności ukraińskiej w związku z wojną w Ukrainie. Zwycięzców wyłoniono w drodze głosowania na portalach internetowych. 

Our Future Foundation z tytułem laureata konkursu „DNA, bo pomaganie mamy w genach”

Zaszczytny tytuł laureata otrzymała fundacja OFF za pomoc młodym Ukraińcom i Ukrainkom, którzy po inwazji rosyjskiej trafili do Polski. Our Future Foundation w swoich działaniach skupia się właśnie na pomocy osobom młodym w zdobywaniu edukacji i w wyborze najkorzystniejszej ścieżki kariery. Od czasu wojny w Ukrainie działania te rozszerzone zostały również na wsparcie dla młodzieży ukraińskiej. 

Fundacja OFF udzieliła pomocy młodym i zdolnym osobom z Ukrainy, które trafiły pod opiekę mentorów, otrzymały wsparcie w nauce języka, a także w zakresie zakupu materiałów dydaktycznych. Celem była również pomoc w procesie aklimatyzacji oraz wsparcie w aplikowaniu na studia w Polsce i za granicą. Fundacja OFF zorganizowała także dwa eventy, podczas których ponad setka nastolatków z Ukrainy mogła pogłębić swoją wiedzę na temat dalszych etapów edukacji i dowiedzieć się więcej o rozwoju zawodowym, jak również poznać polskich rówieśników i przedstawicieli biznesu. 

Tytuł laureata dla OFF to ogromne wyróżnienie, które odebrali przedstawiciele fundacji: Michał Mazur (Prezes Fundacji OFF), Krzysztof Chojnowski (Członek Zarządu) oraz Kamil Tomkowicz (Dyrektor ds. PR).

Skopiowane do schowka