Inicjatywa HOSTUKRAINE.EU

Our Future Foundation aktywnie zaangażowała się w pomoc osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie – 23.03.2022 nasza fundacja została oficjalnie ogłoszona Partnerem Strategicznym inicjatywy HOSTUKRAINE.EU. 

Inicjatywa ta pomaga w znalezieniu tymczasowego domu uchodźcom z Ukrainy. Jest to platforma internetowa, którą zaprojektowano właśnie z myślą o tej funkcjonalności. Służy ona do łączenia uchodźców z Ukrainy z mieszkańcami krajów Unii Europejskiej, którzy mają możliwość oraz chęć, by zapewnić potrzebującym tymczasowe schronienie. 

Platforma Host Ukraine działa w oparciu o interaktywną mapę, na której uchodźcy mogą wyszukiwać dostępnych gospodarzy i nawiązywać z nimi kontakt, by później znajdować u nich bezpieczne schronienie.

OFF angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy

W swoich działaniach Our Future Foundation skupia się przede wszystkim na wspieraniu młodych i zdolnych osób, które pragną studiować na najlepszych światowych uczelniach. Zmieniające się realia, a przede wszystkim wybuch wojny w Ukrainie spowodował jednak, że działania OFF uległy rozszerzeniu i obecnie dotyczą również wspierania ukraińskiej młodzieży, a także pomocy uchodźcom.

Jednym z takich działań jest właśnie Strategiczne Partnerstwo dla inicjatywy HOSTUKRAINE.EU. W projekt ten zaangażowało się ponad 80 wolontariuszy. Dzięki ich staraniom setki uchodźców znalazły tymczasowe schronienia przed wojną. 

Our Future Foundation pomaga również ukraińskiej młodzieży, która trafiła do Polski i potrzebuje wsparcia zarówno w kwestii nauki języka, jak i w planowaniu dalszych etapów edukacji. Pomagamy młodzieży ukraińskiej w aklimatyzacji, jak również ułatwiamy jej aplikowanie na polskie oraz zagraniczne uczelnie – rozszerzyliśmy nasz flagowy Program Mentoringowy, uwzględniając w nim dodatkowe miejsca dla zdolnych i utalentowanych uczniów oraz uczennic z Ukrainy, którzy przybyli do Polski. 

Skopiowane do schowka