Success story podopiecznej Our Future Foundation

Matematyka, chemia, biologia, biochemia, astrochemia i astrobiologia to ulubione dziedziny nauki, które pasjonują naszą podopieczną, Weronikę Boguś. To wyjątkowo zdolna uczennica, która już w młodym wieku zainteresowała się wieloma dyscyplinami nauk ścisłych oraz grą na fortepianie. Rozwijanie talentów oraz ciężka praca pod okiem mentora z Our Future Foundation opłaciły się – Weronika Boguś dołącza do grona uczniów i uczennic wiedeńskiej szkoły Danube International School Vienna.

W międzynarodowym środowisku, pod okiem doświadczonej kadry i w atmosferze ponadnarodowej współpracy, nasza podopieczna będzie miała szansę na rozwijanie własnych talentów i nawiązywanie przyjaźni z rówieśnikami z różnych krajów. Danube International School Vienna to szkoła, która przyciąga uczniów z różnych zakątków Europy i świata. Historia jej działalności sięga 1992 roku.

Program Mentoringowy OFF pomaga uzdolnionej młodzieży z różnych zakątków Polski

Młode, utalentowane i ambitne osoby mogą mierzyć wysoko. Najlepsze europejskie i światowe szkoły oraz uczelnie znajdują się w ich zasięgu. By zdobyć indeks wymarzonej uczelni lub zostać przyjętym do międzynarodowej szkoły, trzeba jednak mieć pomysł na siebie, na ścieżkę edukacji i kariery oraz dopracować aplikację. Właśnie w tych działaniach polską młodzież wspiera Our Future Foundation w ramach Programu Mentoringowego.

Program ten kierowany jest do młodych i ambitnych osób z całej Polski, które marzą o nauce i studiach za granicą. Spośród wszystkich zgłoszeń, OFF wyłania kilkadziesiąt aplikacji, a ich autorzy i autorki są zapraszani do uczestnictwa w Programie Mentoringowym. W jego ramach trafiają pod opiekę mentorów – są to studenci i absolwenci zagranicznych uczelni, którzy dzielą się swoją wiedzą o tym, w jaki sposób aplikować na wybraną uczelnię i jak zadbać o swoje utrzymanie w trakcie studiów. 

Weronika Boguś zdecydowała się wziąć udział w Programie Mentoringowym Our Future Foundation, jest jego laureatką, a dzięki ciężkiej pracy przy wsparciu mentora, udało się jej dostać do wybranej szkoły o międzynarodowym charakterze.

Skopiowane do schowka