Weronika została w ubiegłym roku wyróżniona stypendium naszej Fundacji za swoje liczne osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych. Niedługo po rozpoczęciu Programu Mentoringowego, Weronika dostała się do Danube International School w Wiedniu w ramach stypendium Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata.

Kolejne sukcesy

Sam wyjazd był dopiero początkiem jej licznych osiągnięć. Nasza Podopieczna przez ostatni raz zajmowała wysokie pozycje w konkursach biologicznych oraz matematycznych. Po pierwszym semestrze nauki Weronika została wyróżniona nagrodą Honour Roll Award przyznawanej za wybitne wyniki w nauce.

O kolejnym niesamowitym osiągnięciu Weroniki dowiedzieliśmy się niedawno. Udało jej się zakwalifikować na letni program realizowany przez The Johns Hopkins University. Podczas niego Weronika będzie uczestniczyć w zajęciach przygotowujących do prowadzenia badań laboratoryjnych, a także eksploracji kosmosu przy użyciu teleskopów.

Poza działalnością w obszarze szkolnym, Weronika jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego, a także współzałożycielką Astroyouth – organizacji mającej na celu wsparcie młodzieży w rozwijaniu pasji do kosmosu. A to wszystko osiągnęła mając zaledwie 17 lat!

Uniwersytet Hopkinsa

The Johns Hopkins University to niezwykle prestiżowa uczelnia, a na dodatek jedna z najlepszych w Stanach Zjednoczonych. Pracownicy tego uniwersytetu aktywnie włączyli się w badaniach nad COVID-19, co spowodowało, że była to trzecia najczęściej cytowana instytucja na świecie w 2020 roku.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów!

Skopiowane do schowka