Rady dla młodych

To kolejne wydarzenie, podczas którego zorganizowaliśmy panel dyskusyjny o tytule „Życiowy GPS – Jak kierować się w młodym wieku?”. Wszystko po to, aby jak najlepiej ukazać młodzieży wagę podejmowania decyzji już na początku kariery zawodowej. Swoimi radami i przemyśleniami podzielili się doświadczeni ludzie, aktywnie działający na co dzień w województwie śląskim.

Wśród naszych prelegentów znaleźli się: dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku Sabina Bugaj, przedstawiciele Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej – rektor prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz prorektor prof. nadzw. dr hab. Marcin Lis, a także Wójt Gminy Ślemień Jarosław Krzak.

Liczne pomysły na ścieżkę kariery

Podczas wydarzenia odbył się szereg prelekcji pokazujących różne możliwości na samorozwój. Pierwszym z nich było wystąpienie mj. rez. Wojciecha “Zachara” Zachorkowa, który przybliżył młodzieży kulisy pracy w wojskach specjalnych. Major opowiadał zarówno o tym, jak można zostać żołnierzem, ale również o tym, dla kogo może być to odpowiednia praca.

Kolejne wystąpienie było poświęcone karierze w administracji publicznej. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda opowiadał o swojej codziennej pracy w ministerstwie oraz wyzwaniach jakie się z nią łączą. Ponadto, podzielił się z uczestnikami radami, w jaki sposób najlepiej rozpocząć taką ścieżkę zawodową.

Ostatnia prelekcja została przeprowadzona przez Wojciecha Czyża oraz Mikołaja Hoppa, założycieli firmy AngielskiToMy, która zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w innowacyjny sposób. Nasi prelegenci opowiedzieli jak wygląda tworzenie własnego biznesu całkowicie od podstaw, a także na co należy się przygotować chcąc zostać przedsiębiorcą.

Chwila przyjemności

Po zakończonej części oficjalnej wydarzenia, wszyscy uczestnicy wraz z prelegentami udali się na część integracyjną, która odbyła się na Górze Szyndzielni. Wówczas młodzież miała okazję do porozmawiania nie tylko między sobą, ale również z prelegentami. Całość została dopełniona wspólnych ogniskiem i przyjazną atmosferą.

Czym jest Akcja Inspiracja?

Akcja Inspiracja to ogólnopolska seria spotkań integracyjno-motywacyjnych dla młodzieży organizowana we wszystkich województwach w Polsce przez Our Future Foundation. Ideą projektu jest zainspirowanie młodych osób do podążania wymarzoną ścieżką do kariery. Pomóc w tym mają właśnie spotkania z liderami różnych branż, którzy dzielą się informacjami o swoich doświadczeniach, realizowanych projektach i sposobach na to, by odnaleźć się w świecie biznesu, nauki i nowych technologii. 

Skopiowane do schowka