Edycja 2023

Mini Granty

W I edycji programu MiniGranty wyłoniliśmy 22 projektów w ramach dwóch ścieżek programowych: Młodzieżowe Rady oraz Organizacje Studenckie. Tym samym wsparcie uzyskały projekty społeczne, które mają za zadanie wspieranie rozwoju młodzieży o różnych zainteresowaniach.

22

Dofinansowanych projektów młodzieżowych

2700

Indywidualnych beneficjentów programu

700 000

Odbiorców w mediach

Nabór do 15 XI

Zgłoś swój projekt

Województwa Mazowieckie i Łódzkie

Zgłoś swój projekt i uzyskaj wsparcie mentoringowe lub finansowanie na jego rozwój!

Aktywność na rzecz społeczności lokalnej nigdy nie jest łatwa – zwłaszcza, gdy jest się na początku swojej ścieżki. Dlatego Fundacja Our Future Foundation zaprasza aktywne osoby w wieku 15-29 lat z województwa łódzkiego i mazowieckiego do złożenia aplikacji w programie MiniGranty OFF.

Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży z Polski Centralnej w życie publiczne poprzez wsparcie finansowo-mentoringowe oraz podniesienie znaczenia organizacji obywatelskich w świadomości społecznej.

Beneficjenci programu MiniGranty uczestniczą w serii bezpłatnych szkoleń oraz zostają objęci holistycznym wsparciem mentoringowym na każdym etapie realizacji projektu. Po zakończeniu programu zyskują oni także certyfikat potwierdzający zdobyte przez nich umiejętności.

Podsumowanie Konferencji MiniGranty

Zrealizowane projekty - 2023

Akcja Dyplomacja

Dzięki wizytom w ambasadach oraz na uniwersytetach, uczestnicy mogli zapoznać się z kulisami kariery dyplomatycznej i studiowaniem stosunków międzynarodowych. Łącznie odbyły się aż 42 spotkania! Projekt Akcja Dyplomacja ma niezwykle bogatą tradycję, ponieważ jest on organizowany już 12 rok z rzędu.

Więcej

Studenckie Onko-Forum

Zaproszeni na konferencję naukowcy przybliżyli uczestnikom tematykę współczesnej onkologii, natomiast uczestnicy mieli szansę zaprezentować swoje indywidualne prace badawcze. Za najlepszą prezentację przewidziano finansowanie wyjazdu na międzynarodowy kongres European Society for Medical Oncology w Madrycie.

Więcej

Konferencja Poznaj Siebie

Celem wydarzenia jest inspiracja młodych do działań biznesowo-społecznych oraz pomoc w odkrywaniu swoich talentów. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z doświadczonymi prelegentami na temat swoich mocnych stron i ich skutecznym wykorzystaniu w przyszłej karierze.

Więcej

Women of IT

Studenci z Akademii Leona Koźmińskiego zorganizowali konferencję “Kozminski Summit - Women of IT”, której celem było przybliżenie ścieżek kariery w IT oraz obalenie mitów z tym związanych. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać prelekcji na temat konsultingu IT, Data Science oraz sztucznej inteligencji, a także wziąć udział w sesji networkingowej z kobietami sukcesu.

Więcej

Weekend Rozwoju Naukowego

Weekend Rozwoju Naukowego to inicjatywa promująca działalność naukową wśród studentów. Wydarzenie było szansą na zdobycie nowych umiejętności, ale również na rozwój naukowego potencjału i poszerzenia sieci kontaktów.

Więcej

#NieZaMłodzi na edukację

Projekt miał na celu kształcenie młodych ludzi w wybranych obszarach edukacji m.in. obywatelskiej, technologicznej, psychologicznej, klimatycznej oraz medialnej poprzez realizację konferencji.

Więcej

CEMS Chance

Misją CEMS Chance jest wspieranie młodego człowieka we wszechstronnym rozwoju, poszukiwaniu własnej ścieżki oraz kształtowaniu charakteru poprzez budowanie otwartości, inspirowanie oraz stawianie wyzwań.

Więcej

Innovations Academy- Mistrzowie pozyskiwania kapitału

Innovations Academy to cykl warsztatów dedykowany sposobom pozyskiwania finansowania dla start-upów i przedsiębiorstw w różnych fazach rozwoju. Uczestnicy zdobyli wiedzę od ekspertów, poznając specyfikę różnych źródeł kapitału, potencjalne korzyści i wyzwania.

Więcej

Młodzi. Aktywni. Zaangażowani

Projekt Młodzi. Aktywni, Zaangażowani to projekt skierowany do licealistów, którzy stoją przed wyborem swojej ścieżki życiowej. Podczas wydarzenia licealiści mogli dowiedzieć się w jaki sposób, przejść przez ten okres w życiu z mniejszą dawką stresu.

Więcej

Trade ‘n' Tech

Trade ‘n' Tech to jedyne studenckie wydarzenie skupiające pasjonatów, profesjonalistów oraz ekspertów, dzielących zainteresowanie tematyką tradingu, handlu algorytmicznego i rynków Forex oraz OTC

Więcej

Active Planet Forum

Active Planet Forum to konferencja ekologiczno-edukacyjna, która zrzesza młode osoby chcące działać na rzecz rozwoju świadomości klimatycznej w społeczności.

Więcej

Asian- European Partnerships for Development

Projekt Asian-European Partnership for Development jest skierowany do studentów warszawskich uczelni. Działania mają na celu poszerzenie wiedzy studentów w zakresie kultury, polityki i gospodarki wybranych krajów Azji.

Więcej

Eliminacje do Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny (GAPA) to jeden z największych ogólnopolskich studenckich przeglądów artystycznych organizowany na terenie Warszawy przez NZS PW.

Więcej

Fizyka w akcji: Projekt integracji młodzieży poprzez naukę fizyki

Celem projektu zmotywowanie młodzieży do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności właśnie w kierunku fizyki, która stanowi fundament dla rozwoju nauk ścisłych w Polsce.

Więcej

Obywatelski StarterPack

Seria wartościowych spotkań i warsztatów, poświęconych tematyce funkcjonowania samorzadu oraz wystąpień publicznych, przeprowadzonych przez Koło Naukowe Debat i Wystąpien Publicznych UW

Więcej

TeenCrunch

Projekt był skierowany do aktywnej młodzieży w wieku 15-22 zainteresowanej przedsiębiorczą ścieżką kariery oraz doświadczeni młodzi przedsiębiorcy

Więcej

Sieć przyjaciół neuroróżnorodności

Celem projektu było szerzenie wiedzy o neuroróżnorodności, gdyż bariera świadomościowa jest pierwszą do pokonania w walce o zmiany systemowe.

Więcej

Młodzieżowa Rada Jaktorów

Projekt polegał na utworzeniu Rady Młodzieżowej w Jaktorowie, województwo Mazowieckie. Celem inicjatywy jest zaangażowanie młodych w działania na rzecz świadomości obywatelskiej oraz rozwoju lokalnej społeczności. Rada Młodzieżowa będzie stanowić platformę dla młodych liderów, którzy będą mieli możliwość współtworzenia projektów, organizacji wydarzeń społecznych i inicjatyw o charakterze lokalnym oraz ogólnopolskim.

Więcej

Młodzieżowa Rada Mrozy

Młodzieżowa Rada Miasta Mrozy ma na celu pomoc i zaangażowanie młodych ludzi w proces podejmowania decyzji w swoim mieście oraz okolicznych wsiach. Będzie to miejsce, gdzie młodzi mieszkańcy miasta będą mieli możliwość wyrażania opinii, wspierania inicjatywy oraz reprezentowania swoich interesów wobec władz lokalnych, a także budować społeczność miasta. Będą mogli wyrażać swoje potrzeby i zmieniać miasto, by spełniało oczekiwania mieszkańców, szczególnie tych młodszych osób, którzy są przyszłością miasta.

Więcej

Młodzieżowa Rada Mokotów

Projekt ma na celu podniesienie kompetencji Młodzieżowych Radnych, do czego idealną okazją są wybory, kiedy to radni poznają przedstawicieli urzędu, z którymi będą mieli okazję pracować oraz zapoznają się z zasadami działania w samorządzie.

Więcej

Mikołajkowa Integracja

Projekt zakładał stworzenie dwóch grup: podopiecznych świetlicy środowiskowej "Słyszę Serce" oraz samorządu uczniowskiego i uczniów ze Zespołu Szkół Specjalnych nr 2. Poprzez cztery warsztaty arteterapii o tematyce świątecznej, uczestnicy mogli tworzyć własnoręcznie prezenty, promując wzajemne zrozumienie i akceptację między młodzieżą zagrożoną wykluczeniem a osobami niepełnosprawnymi.

Więcej

Kozminski PM Forum Innowacje i Projekty

Wydarzenie było skierowane do młodzieży (licealiści i studenci) w wieku 17-21 lat, zainteresowanych nowymi technologiami, zarządzaniem projektami, w tym metodologiami zwinnymi (Agile, Scrum, Lean Startup), oraz nowymi przedsięwzięciami.

Więcej

Mentorzy

Program Mini Granty kładzie duży nacisk na rozwój młodzieży oraz młodzieżowych organizacji, uznając kluczową rolę mentoringu w procesie wzmocnienia ich roli w życiu publicznym.

Mentorzy w ramach tego programu to młodzi, ale doświadczeni specjaliści, którzy od lat aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, publicznym czy organizacyjnym. Są gotowi dzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami oraz doświadczeniem i przekazać wartościowe narzędzia, które pomogą uczestnikom programu w realizacji ich inicjatyw, a także w dążeniu do trwałego wpływu na społeczność, w której działają.

Konferencja otwierająca edycję 2023

Konferencja „Aktywizacja Młodzieży w Polsce”, zorganizowana 12 maja w ramach Programu Mini Granty, była wyjątkowym wydarzeniem, które pozwoliło na integrację oraz wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy różnymi projektami realizowanymi w ramach tego programu. Stanowiła platformę dla młodych entuzjastów, pragnących przyczynić się do pozytywnych zmian w swoich społecznościach.

Zgromadzenie przyciągnęło wiele ambitnych i zaangażowanych młodych ludzi. Konferencja stała się również miejscem inspiracji, gdzie prelegenci i uczestnicy dzielili się swoimi historiami sukcesów, nauką z porażek oraz planami na dalsze działania w ramach Programu Mini Granty.

Edycja 2023 - harmonogram

Nabór projektów

Webinar instruktażowy I

Webinar instruktażowy II

Ocena zgłoszeń

Ogłoszenie listy zakwalifikowanych projektów

Podpisanie umów

Konferencja szkoleniowa

Nabór uzupełniający

Realizacja projektów

Składanie sprawozdań i rozliczenie projektu

Realizacja projektów naboru uzupełniającego

Składanie sprawozdań i rozliczenie projektów naboru uzupełniającego

Kontakt

Jeśli zasady aplikacji o grant są niejasne lub potrzebujesz dodatkowych informacji i naszego wsparcia – zapraszamy do kontaktu.

Działamy od pon. do pt.
w godzinach 10:00-16:00.

FAQ

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.