Edycja 2024
Mini Granty
Wspieramy oddolne inicjatywy społeczne uczniów i studentów z województwa mazowieckiego. Przyznajemy granty finansowe oraz dostęp do szkoleń. Chcesz działać na rzecz zwiększania zaangażowania młodzieży w swoim otoczeniu? Wspólnie ze swoim zespołem wypełnij wniosek i zrealizuj projekt do 25 listopada! Ścieżki konkursu: Młodzieżowe rady i sejmiki - powołanie (do 5 000 zł), Samorządy i organizacje studenckie - wsparcie działalności (do 20 000 zł).
Zgłoś swój projekt i uzyskaj wsparcie mentoringowe
Aktywność na rzecz społeczności lokalnej nigdy nie jest łatwa – zwłaszcza, gdy jest się na początku swojej ścieżki. Dlatego Fundacja Our Future Foundation zaprasza aktywne osoby w wieku 15-29 lat z województwa mazowieckiego do złożenia aplikacji w programie MiniGranty OFF.
Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży z Polski Centralnej w życie publiczne poprzez wsparcie finansowo-mentoringowe oraz podniesienie znaczenia organizacji obywatelskich w świadomości społecznej.
Beneficjenci programu Mini Granty uczestniczą w serii bezpłatnych szkoleń oraz zostają objęci holistycznym wsparciem mentoringowym na każdym etapie realizacji projektu. Po zakończeniu programu zyskują oni także certyfikat potwierdzający zdobyte przez nich umiejętności.
Zrealizowane projekty
Przyszłość w młodych rękach - Rozwój kreowany oddolnie
“Przyszłość w młodych rękach” czyli wydarzenie, które popularyzuje ideę partycypacji młodzieży oraz inspiruje do działania poprzez spotkania z praktykami i ekspertami w dziedzinie aktywności społecznej!
WięcejMłodzieżowa Rada Gminy Puszcza Mariańska
Dzięki szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej aktywna młodzież z gminy Puszcza Mariańska utworzyła Młodzieżową Radę Gminy, zwiększając tym samym poczucie sprawczości wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Jej członkowie mieli przyjemność wymienić się doświadczeniami z innymi radami młodzieżowymi, uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych, a także w konferencji zorganizowanej przez OFF.
WięcejKongres Makroekonomiczny
XII Kongres Makroekonomiczny stał się miejscem dyskusji nad najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed gospodarką Polski i świata. Przyciągnął wybitnych ekspertów z obszaru nauki i biznesu, w tym czołowych ekonomistów, jak również ponad 60 zaciekawionych uczestników – od studentów, po osoby aktywne zawodowo.
WięcejTrade’n’Tech 2024
Trade’n’ Tech to konferencja, której celem było przekazanie wiedzy na temat współczesnych rynków finansowych oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w inwestowaniu. Jej uczestnicy mogli obejrzeć symulację finansowo-analityczną, umożliwiającą uczestnikom praktyczne zapoznanie się z mechanizmami działania rynków oraz narzędziami wspierającymi analizy finansowe.
WięcejTydzień Świeżaka
Tydzień Świeżaka" - inicjatywa powitalna dla nowych studentów Akademii Leona Koźmińskiego - to seria wydarzeń edukacyjnych służąca wsparciu integracji i adaptacji studentów w życiu akademickim. W ramach projektu odbyły się spotkania z inspirującymi osobami, które dzieliły się wiedzą i doświadczeniami, a także panel dyskusyjny z udziałem Samorządu i przedstawicieli uczelni.
WięcejMazowiecka Młodzież - Kompetencje i Rozwój
Młodzi uczestnicy żyrardowskiej konferencji poszerzyli swoją wiedzę z zakresu aktywności obywatelskiej młodzieży, a także wzięli udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez ekspertów z dziedzin psychologii, dziennikarstwa, teatru czy działalności społecznej. Rozwinęli w ten sposób swoje umiejętności organizacyjne, poznali tajniki udanych wystąpień publicznych, a także sposoby na nawiązanie dialogu międzypokoleniowego.
WięcejMłodzi. Aktywni. Utalentowani.
Beneficjenci projektu Młodzi. Aktywni. Utalentowani uczestniczyli w spotkaniu z Wojtkiem Kardysiem, poznali techniki street artu podczas warsztatów artystycznych oraz wzięli udział w panelu dyskusyjnym, poruszając tematy zaangażowania społecznego w sztuce oraz jej wpływu na przestrzeń publiczną.
WięcejNie jesteś z tym sam!
III Konferencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łochowie pt: „Nie jesteś z tym sam!” została poświęcona współczesnym problemom młodych ludzi - zaburzeniom psychicznym, przemocy rówieśniczej oraz uzależnieniom. Ciekawe prezentacje i pełne emocji wystąpienia przybliżyły uczestnikom sprawy im bliskie, budując w nich poczucie, że nie muszą radzić sobie z problemami samemu - w każdej chwili mogą liczyć na wsparcie.
WięcejGrudniowy Przegląd Wydarzeń Artystycznych
W ramach Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego zrealizowano 8 wydarzeń tematycznych - karaoke, warsztaty z fotografii, improwizacji teatralnej, a nawet malowanie koszulek w stylu rockowym czy rzeźbienie w glinie. W organizacji brało udział aż 27 wolontariuszy!
WięcejAkademia Młodych Obywateli
Akademia Młodych Obywateli zaangażowała ponad 100 uczestników w różnorodne działania edukacyjne i integracyjne - wyjścia studyjne do Sejmu, szkolenia tematyczne oraz spotkania zapoznawcze, co umożliwiło młodym ludziom zdobycie praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu instytucji demokratycznych oraz rozwój kompetencji przydatnych w działalności społecznej.
WięcejPrawo o AI
“Prawo o AI” to projekt, w ramach którego przeprowadzono rekrutację na konferencję naukową o charakterze międzyuczelnianym. Dzięki niej studenci warszawskich uczelni poszerzyli swoją wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji, uczestnicząc w wykładach prowadzonych przez polskich specjalistów.
WięcejDziałajMY: Młodzi w Samorządzie
Zainteresowani działalnością samorządową mieszkańcy dzielnicy Ursus mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na ten temat podczas październikowej konferencji. Uczniowie wybranych szkół ponadpodstawowych mieli również możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach, gdzie pod okiem ekspertów opracowali własne projekty społeczne.
WięcejCykl warsztatów Literackich
Cykl warsztatów Literackich zgromadził grupę pasjonatów literatury, umożliwiając im uczestnictwo w szeregu warszawskich warsztatów tematycznych. Dyskusje nad humanizmem i dyskryminacją, rozważania nad zastosowaniem idei oświeceniowych w obecnych czasach, jak również równością i zaangażowaniem społecznym - nic dziwnego, że projekt przyciągnął uwagę ponad 120 uczestników!
WięcejCEMS Leaders
Konferencja CEMS Leaders to wydarzenie, którego celem był rozwój umiejętności przywódczych wśród przyszłych liderów oraz stworzenie platformy do wymiany wiedzy, doświadczeń i perspektyw między uczestnikami. Wydarzenie skierowane było do studentów zainteresowanych tematyką przywództwa, jak również inspirowaniem innych.
WięcejEdycja 2024 - harmonogram
Spotkanie zdalne (informacyjne) dla I i II ścieżki
Opublikowanie wyników
Spotkanie stacjonarne dla grantobiorców i podpisanie umów
Szkolenia online
Realizacja projektów
Szkolenie stacjonarne
Podsumowanie projektu, ewaluacja
Dokumenty
Poniżej znajdziesz wszystkie pliki i wzory dokumentów przydatne w aplikacji o grant oraz realizacji projektu.
Kontakt
Jeśli zasady aplikacji o grant są niejasne lub potrzebujesz dodatkowych informacji i naszego wsparcia – zapraszamy do kontaktu.
w godzinach 10:00-16:00.