Projekty OFF

Rejs Mentoringowy

Projekt

Rejs Mentoringowy

Rejs Mentoringowy 2023

Rejs Mentoringowy 2023 za nami!

Rejs Mentoringowy 2023 za nami! 9.07.2023
Rejs Mentoringowy 2023 za nami! Mazury

Budujemy relacje i dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem

Co roku zapraszamy laureatów programu stypendialnego do udziału w letnim Rejsie Mentoringowym. W trakcie tygodniowej wędrówki żeglarskiej szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich uczestnicy łączą się z mentorami Fundacji w załogi i razem spędzają czas na jachtach. Intensywny kontakt podopiecznych z mentorami pozwala na bliższe poznanie się i pogłębioną rozmowę o aplikacji na zagraniczne studia.

Mentorzy mogą dokładnie poznać potrzeby i oczekiwania podopiecznych, odpowiedzieć na ich pytania i przedyskutować najważniejsze kwestie. Efektem Rejsu jest wypracowanie zarysu aplikacji oraz uzgodnienie wstępnego harmonogramu współpracy na kolejne intensywne miesiące przed złożeniem dokumentów na wymarzoną uczelnię.

Rejs Mentoringowy

Nieformalna atmosfera Rejsu Mentoringowego sprzyja szczerej i otwartej rozmowie.

Wydarzenia Fundacji

Jest też okazją do nawiązania relacji z rówieśnikami, które najczęściej przeradzają się w przyjaźnie na kolejne lata. Program każdego wyjazdu obejmuje liczne warsztaty praktyczne i prezentacje na temat podstawowych elementów aplikacji, np. pisania listu motywacyjnego czy przebiegu rekrutacji w wybranym kraju. Uczestnicy Rejsu wracają do domów wyposażeni w komplet wiedzy o możliwościach i wymaganiach koniecznych do spełnienia przy rekrutacji na wybrane przez siebie uniwersytety. W trakcie Rejsu do załóg dołączają także przedstawiciele naszych Partnerów i zaproszeni goście, dlatego wyjazd to również okazja do zainspirowania się ich ścieżką kariery i rozmowy o kluczowych decyzjach w życiu zawodowym.

“Dzięki zajęciom na Rejsie Mentoringowym czuję się naprawdę dobrze przygotowana na nadchodzącą aplikację na studia. Oprócz tego poznałam wielu wspaniałych ludzi i spędziłam świetnie czas na Mazurach.”

Maja Hnatów

Studentka

LSE

Zobacz video z poprzedniej edycji

Partnerzy Rejsu Mentoringowego 2024

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.

Aplikuj