Rozmawiamy na ważne tematy

Głównym celem Akcji Inspiracji jest pokazanie młodym ludziom możliwości, jakie stoją przed nimi w kontekście budowania własnej ścieżki kariery. Właśnie dlatego, do Bydgoszczy zdecydowaliśmy się zaprosić gości pochodzących z różnych środowisk, aby mogli podzielić się swoimi doświadczeniami.

Kierując się tym celem, podczas wydarzenia została przeprowadzona rozmowa z Łukaszem Schreiberem, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pan Minister opowiedział zgromadzonej młodzieży, jak wygląda praca w administracji publicznej. Natomiast uczestnikiem kolejnej dyskusji był Jakub Kubiński, ceniony polski triathlonista, który podzielił się swoją historią oraz pokazał jak ważna jest ciężka praca nie tylko w sporcie, ale też w życiu każdego człowieka.

Zwieńczeniem konferencji był panel dyskusyjny pt. “Młodzi i kreatywni – jak założyć własny start-up?”, podczas którego prelegenci starali się przekazać młodzieży rady związane z rozpoczynaniem swojej przygody w biznesie. W tej części wydarzenia wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej: Łukasz Mikulec (Departament Europejskiego Funduszu Społecznego), Daniel Szczechowski (Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Jan Tendaj (Departament Programów Regionalnych), a także Monika Mitoraj (Członek Zarządu, Candellana).

Czym jest Akcja Inspiracja?

Akcja Inspiracja to ogólnopolska seria spotkań integracyjno-motywacyjnych dla młodzieży organizowana we wszystkich województwach w Polsce przez Our Future Foundation. Ideą projektu jest zainspirowanie młodych osób do podążania wymarzoną ścieżką do kariery. Pomóc w tym mają właśnie spotkania z liderami różnych branż, którzy dzielą się informacjami o swoich doświadczeniach, realizowanych projektach i sposobach na to, by odnaleźć się w świecie biznesu, nauki i nowych technologii. 

Skopiowane do schowka