Kto może się zgłosić?

Mentorem lub mentorką w Our Future Foundation mogą zostać studenci oraz absolwenci zagranicznych uczelni, którzy chcą pomóc innym młodym i ambitnym osobom w planowaniu ścieżki kariery. 

Od kandydatów na mentorów i mentorki oczekiwane jest zaangażowanie w organizację i realizację Programu Mentoringowego oraz Kwalifikacji Stypendialnej OFF. 

Program Mentoringowy Our Future Foundation

Program Mentoringowy jest jednym z najważniejszych działań podejmowanych przez Our Future Foundation. To program mający na celu wspieranie zdolnej młodzieży polskiej z różnych środowisk i miejscowości w dążeniu do zdobycia cennego wykształcenia na międzynarodowych uczelniach. 

Każdego roku OFF otrzymuje nawet ponad 500 aplikacji od uczniów i uczennic, którzy chcą przystąpić do Programu Mentoringowego. Spośród nich wyłanianych jest 30 kandydatur. Osoby te trafiają pod opiekę mentorów, którzy dzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem oraz wspierają je w aplikowaniu na najlepsze światowe uczelnie. 

Dlaczego warto zostać mentorem w Our Future Foundation?

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami młodych i ambitnych podopiecznych fundacji – to właśnie rola mentorów i mentorek. Warto zaangażować się w ten projekt z wielu powodów:

  • To szansa na wymianę doświadczeń i nowe znajomości z obiecującymi młodymi i utalentowanymi osobami.
  • Mentorzy otrzymują rekomendacje od Our Future Foundation oraz wsparcie przy aplikowaniu na staże w firmach partnerskich.
  • Mentorzy OFF bywają zapraszani do ogólnopolskich mediów jako reprezentanci fundacji.
  • Na mentorów fundacji czekają zaproszenia na eventy, których OFF jest organizatorem, a w szczególności na Galę Stypendialną, koncerty okolicznościowe, sesje networkingowe i Rejs Mentoringowy, który odbywa się na Mazurach i pozwala na spędzenie czasu z podopiecznymi w sposób przyjemny, nieformalny, ale też produktywny. 

Fundacja OFF współpracowała już z przeszło 200 mentorami. Osoby te z zaangażowaniem i przyjemnością pomogły swoim młodszym kolegom i koleżankom w realizowaniu marzeń o studiach za granicą. 

Our Future Foundation zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w naborze na mentorów i mentorki. To niezwykła okazja do ciekawej współpracy!

Skopiowane do schowka