Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Michałem Kosińskim – profesorem Uniwersytetu Stanforda i jednym z czołowych badaczy w dziedzinie psychometrii. 

Profesor Kosiński należy do grona 1% najczęściej cytowanych naukowców na świecie. Obecnie zajmuje się badaniem wykorzystania sztucznej inteligencji (AI), uczenia maszynowego (ML), Big Data i technik obliczeniowych do modelowania i przewidywania ludzkich zachowań. Zdiagnozował m.in. opatentowaną przez Facebooka technologię służącą do określania osobowości użytkowników na podstawie danych w ich profilach. Do jego badania zgłosiło się ponad 85.000 wolontariuszy, którzy wypełnili kwestionariusz oraz udostępnili naukowcom dostęp do swoich kont.

Tematem wykładu będzie profilowanie psychologiczne za pomocą algorytmów, perspektywa rozwoju sztucznej inteligencji oraz wpływ mediów społecznościowych na procesy wyborcze w państwach demokratycznych

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 16:00 w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu na naszym Facebooku!

Skopiowane do schowka