Rejs mentoringowy odbył się w dniach 9-16 lipca i już po raz kolejny Our Future Foundation zawitała do najbardziej znanych mazurskich portów. Oprócz 25 tegorocznych laureatów i mentorów Fundacji, wzięli w nim udział także przedstawiciele partnerów Fundacji, którzy przygotowali dla uczestników dedykowane warsztaty.

Jednak, była to okazja nie tylko do nauki i znalezienia nowej motywacji, ale również do podniesienia swoich umiejętności w żeglarstwie. Na każdej z łódek była niewielka grupa uczestników, tak aby każdy mógł sprawdzić się w roli kapitana. Właśnie takie momenty były dla wszystkich najważniejszymi z punktu widzenia wspólnej integracji.

Wybór uczestników na konkretne łódki również nie był przypadkowy. Laureatów podzielono na grupy ze względu na ich zainteresowania, a do tego dopasowany mentorów, którzy studiują kierunki powiązane z poszczególnymi dziedzinami. Dzięki temu osoby zainteresowane ekonomią mogły posłuchać jak wygląda jej studiowanie w Wielkiej Brytanii, a przyszli adepci medycyny dowiedzieli się jak zostać lekarzem w USA.

Cały rejs został zwieńczony prezentacjami samych mentorów, którzy opowiadali o systemach edukacji, w których oni się kształcą. Tak właśnie nasi stypendyści poznali procesy rekrutacyjne nie tylko w Europie i USA, ale także w odległych Chinach.

Rejs Mentoringowy był początkiem rocznego Programu Mentoringowego, który jest flagowym projektem naszej Fundacji. Przez najbliższe miesiące nasi stypendyści będą przy pomocy mentorów szukać swojej wymarzonej ścieżki edukacyjnej, a potem ubiegać się o miejsce na najlepszych uniwersytetach na świecie.

Skopiowane do schowka