W czwartek, 27 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się V edycja Gali Wręczenia Stypendiów Our Future Foundation. Wyłoniliśmy 22 najzdolniejszych polskich licealistów, którzy marzą o studiach na najlepszych światowych uniwersytetach, takich jak Harvard, Oxford czy LSE. Nagrody młodzieży wręczali m.in. Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister prof. Marek Gzik, Wiceprezes BGK prof. Marta Postuła, Minister Dariusz Standerski oraz Minister Arkadiusz Myrcha.

W gali uczestniczyło ponad 300 gości, w tym licealiści, studenci, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i administracji. Zwycięzcy stypendiów zostali wyłonieni przez naszą Radę Fundacji spośród grupy ponad 500 licealistów ze wszystkich województw, którzy zaaplikowali do programu.

„Ta Fundacja jest po to, żeby niezależnie od kodu pocztowego, miejsca zamieszkania, statusu materialnego, od światopoglądu i poglądów, każdy mógł rozwijać swoje umiejętności, pasje, siebie samego i mógł dobrze służyć drugiemu człowiekowi. Głęboko wierzę, że zawsze będziecie służyć naszej ojczyźnie. Jesteście naszą dumą i naszą nadzieją” – zwracał się do laureatów Władysław Kosiniak-Kamysz, Wicepremier i Minister Obrony Narodowej.

Laureaci stypendium już za tydzień wezmą udział w edukacyjnym Rejsie Mentoringowym, podczas którego spędzą siedem dni żeglując po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Rejs pozwoli im nie tylko spotkać się z mentorami, ale także nawiązać wartościowe relacje między sobą. W ciągu kolejnych miesięcy nasi mentorzy będą wspierać uczniów w opracowywaniu spersonalizowanych planów rozwoju oraz przygotowań do przyszłych rekrutacji na studia. Laureaci otrzymają również szansę na odbycie pierwszego stażu zawodowego w ramach programów przygotowanych przez naszych partnerów.

Partnerami strategicznymi Gali Stypendialnej byli Corab SA, Akademia Leona Koźmińskiego, PwC oraz Fundacja Empiria i Wiedza. Partnerami Gali Stypendialnej zostali Samsung, PZU SA, ARP SA, KOWR, PLL LOT, CampusAI oraz JSW SA.

Wydarzenie odbyło się także pod patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ambasady Brytyjskiej.

Skopiowane do schowka