VI Edycja Akcji Inspiracji

W ramach kolejnego wydarzenia z cyklu Akcja Inspiracja młodzi ludzie z Krakowa i okolic mieli szansę spotkać i poznać liderów biznesu oraz życia społecznego. Krakowska Akcja Inspiracja odbyła się w Tauron Arenie, a jej celem było zainspirowanie młodych osób do wybrania właściwej ścieżki edukacji i kariery oraz zwiększenie zaangażowania młodzieży w kwestiach społecznych. 

Krakowska Akcja Inspiracja

Wydarzenia, które odbywają się pod szyldem Akcji Inspiracji, organizowane są w różnych miastach w Polsce. Mają wspólne cele, ale też lokalną specyfikę. Podczas krakowskiego spotkania młodzieży z liderami biznesu poruszano kwestie związane ze strategią rozwoju Krakowa, jako miasta przyszłości, które mogłoby dorównać zachodnim metropoliom pod względem stosowanych innowacji technologicznych. 

Drugi panel poświęcono planowaniu edukacji i kariery przez uczniów szkół średnich i studentów. W dyskusji na ten temat wzięły udział takie osoby, jak Kamil Tomkowicz (Członek Zarządu OFF), Piotr Apollo (Prezes Zarządu Tauron Nowe Technologie) i Jolanta Wiewióra (Dyrektor Zarządzająca w BGK). Podczas wydarzenia poruszano również tematy związane z przydatnością kompetencji miękkich w pracy oraz szybkiemu i efektywnemu uczeniu się do egzaminów. 

Prelegenci, którzy mogą być dla młodzieży wzorem i inspiracją

Ideą Akcji Inspiracji jest właśnie zainspirowanie młodych osób do podążania wymarzoną ścieżką do kariery. Pomóc w tym mogą spotkania z liderami różnych branż, którzy dzielą się informacjami o swoich doświadczeniach, realizowanych projektach i sposobach na to, by odnaleźć się w świecie biznesu, nauki i nowych technologii. 

W spotkaniach z krakowską młodzieżą wzięli udział: Aleksandra Szymanowicz-Siwiec (Country People & Culture Director w bp), Nataliya Udovyk (Project Engineer w bp), Jerzy Fedorowicz (Senator RP) i inni przedstawiciele biznesu oraz życia społecznego. 

Skopiowane do schowka