Gala Finałowa #OtwarciNaBiznes

Lokalizacja

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Data wydarzenia

14.06.2024

Liczba uczestników

150

O Wydarzeniu

Gala Finałowa projektu #OtwarciNaBiznes, podczas której jury wyłoni zwycięzców w konkursie na najlepszy pomysł na biznes.

O projekcie #OtwarciNaBiznes

#OtwarciNaBiznes to kampania edukacyjna zwiększająca wiedzę na temat zakładania i prowadzenia własnego biznesu z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości oraz poprawa sytuacji studentów i osób po 50. roku życia na rynku pracy.

Kampania była kierowana głównie do studentów oraz osób powyżej 50 roku życia. Młodzież stanowiła istotną część grupy docelowej ze względu na wysoko rozwinięty poziom cyfryzacji. Stworzyło to przestrzeń do stworzenia sposobu, dzięki któremu będa oni mogli podzielić się swoimi pomysłami biznesowymi. Drugą częścią grupy docelowej były osoby w kategorii wiekowej 50 + która stanowi populację docelową.

W ramach kampanii zorganizowaliśmy kurs o zakładaniu i prowadzeniu biznesu, akredytowany przez Akademię Leona Koźmińskiego i TikToka, z którego można otrzymać certyfikat, a także zorganizowaliśmy konkurs na najlepszy pomysł na biznes.

Konkurs

Celem konkursu było znalezienie najbardziej przedsiębiorczych osób i wsparcie ich w rozwoju lub otwarciu firmy. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego wideo (max 3 min), w którym w kreatywny sposób należało zaprezentować swój pomysł na biznes. Następnie zgłoszenia te zostały poddane ocenie kapituły, oraz głosowaniu publiczności, za pośrednictwem platformy TikTok. Adresatami konkursu były 3 grupy docelowe: Osoby w wieku od 18 do 26 lat, Osoby powyżej 50 roku życia Oraz specjalna kategorii, która łączy ze sobą przedstawicieli obu tych pokoleń. Uczestnicy konkursu rywalizowali o niemałą stawkę, ponieważ łączna wartość nagród wynosiła 100k zł.

Partnerzy Główni

Partnerzy

Partnerzy Medialni

Patronaty Honorowe

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.