Rejs Mentoringowy 2020

Data wydarzenia

4-11.07.2020

Liczba uczestników

70

W Rejsie wzięło udział 30 ambitnych licealistów oraz 20 mentorów w towarzystwie 10 sterników, którzy od 4 do 11 lipca mieli okazję wspólnie żeglować po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie dobili do 5 portów na szlaku: Wilkasy – Ryn – Mikołajki – Jezioro Śniardwy – Giżycko – Wilkasy.

Film podsumowujący Rejs Mentoringowy

Rejs Mentoringowy, będący kluczowym punktem Programu Mentoringowego Our Future Foundation, jest wspaniałą okazją do poszerzenia horyzontów i nauki samodzielności. Fundacja organizuje go dla podopiecznych, stwarzając możliwość aktywnego spędzania czasu w wakacje uczniom z różnych środowisk. Podczas żeglarskiej przygody w towarzystwie mentorów uczestnicy zdobywają nowe umiejętności, poznają sztukę żeglarstwa i współpracy w grupie oraz zyskują wiedzę na temat życia akademickiego i samych studiów za granicą. W Rejsie uczestniczą także przedstawiciele współpracujących firm, dlatego jest on nie tylko szansą na indywidualny rozwój i niezapomnianą zabawę, ale sprzyja również budowaniu relacji towarzyskich z rówieśnikami i zawodowych z profesjonalistami z różnych branż. W 2021 roku na wyjeździe dołączyła do nas Zuzanna Piasecka wraz z Krzysztofem Borusowskim oraz Andrzejem Klesykiem.

Celem Our Future Foundation jest wspieranie rozwoju edukacyjnego i zawodowego ambitnej młodzieży z całej Polski. Fundacja pełni swoją misję właśnie poprzez m.in.: organizację Rejsów Mentoringowych. W trakcie wyjazdu realizujemy również inne cele Fundacji, takie jak: wspieranie wybitnie uzdolnionych młodych Polaków oraz pobudzanie współpracy między przedstawicielami środowisk edukacji, szkolnictwa wyższego, gospodarki oraz biznesu w duchu szerzenia idei obopólnego dzielenia się wiedzą, udzielania pomocy i zrzeszania się oraz nawiązywania kontaktów przez osoby wybitnie uzdolnione i odnoszące sukcesy w swoich dziedzinach aktywności.

Opinie uczestniców:

Dzięki zajęciom na Rejsie Mentoringowym czuję się naprawdę dobrze przygotowana na nadchodzącą aplikację na studia. Oprócz tego poznałam wielu wspaniałych ludzi i spędziłam świetnie czas na Mazurach.

Antonina Krynicka

Myślę, że unikatowy jest ten stopień integracji, która zachodzi na Rejsach, kiedy wszyscy pływamy razem na łódkach – mentorzy i mentees bardzo dobrze się poznają. Razem współpracują, żeby żeglować i to jest kluczowy element, który wyróżnia Rejs Mentoringowy spośród innych inicjatyw, na których byłem.

Igor Wasilewski

Ale moją ulubioną częścią jest chyba to, kiedy siada się „jeden na jeden” z uczestnikiem, z osobą, której się pomaga i ona w pewnym momencie powie: „Wow, ale to super. Ale to cudowne, że przekazujesz mi tę wiedzę. Dziękuję Ci.” Takie proste „dziękuję”… It goes a long way. To jest naprawdę niesamowite uczucie.

Oliwia Stecko

Rejs Mentoringowy odbył się dzięki wsparciu:

Sponsora Głównego:

Sponsora Strategicznego:

Partnerów:

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.