Członek Zarządu OFF w programie „Plan Dnia”

Kluczowym elementem wystąpienia Kamila Tomkowicza w programie „Plan Dnia” było przybliżenie telewidzom Akcji Inspiracji – cyklicznego wydarzenia, które odbywa się w różnych miastach w Polsce. Ideą Akcji Inspiracji jest umożliwienie młodym osobom ze szkół średnich oraz uczelni wyższych spotkanie z przedstawicielami biznesu, życia społecznego i publicznego podczas paneli, warsztatów i dyskusji na tematy lokalne i zawodowe. Akcja Inspiracja ma na celu ułatwienie młodzieży podjęcia decyzji, co do tego, jaką ścieżkę kariery wybrać.

Kamil Tomkowicz z Our Future Foundation rozmawiał o Akcji Inspiracji z prowadzącą program Ewą Bugałą i Rafałem Romanowskim – Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który był również jednym z prelegentów Akcji Inspiracji w Mińsku Mazowieckim.

Akcja Inspiracja w Mińsku Mazowieckim

Przedstawiciel OFF w swoim wystąpieniu podkreślił, jak istotne dla Our Future Foundation jest nie tylko docieranie do młodzieży z największych miast Polski, ale też do uczniów i studentów z mniejszych miejscowości, jak Mińsk Mazowiecki. Akcja Inspiracja w takiej lokalizacji to jeden ze sposobów na wyrównywanie szans młodzieży z mniejszych ośrodków i pokazywanie im zupełnie nowych perspektyw na przyszłość. 

Zarówno podczas wystąpienia w programie „Plan Dnia”, jak i w spotkaniach z cyklu Akcja Inspiracja, OFF stawia duży nacisk na pobudzanie lokalnej przedsiębiorczości, pomysłowości i lokalnego patriotyzmu. Młodzi ludzie po studiach w większych ośrodkach mogą z powodzeniem wracać w swoje rodzinne strony, gdzie rynek jest zdecydowanie mniej nasycony, a możliwości pracy lub budowania własnego biznesu są bardzo duże. 

Ciekawy program i prelegenci w Mińsku Mazowieckim

Wydarzenie Akcja Inspiracja w Mińsku Mazowieckim odbyło się 03.02 bieżącego roku i wzięło w nim udział ponad 350 młodych osób. Wśród prelegentów znaleźli się: Henryk Kowalczyk (Wicepremier), Marek Sawicki (były Minister Rolnictwa), Nataniel Brożnowicz (Współzałożyciel serwisu Maturalni.com) i wiele innych autorytetów biznesowych oraz z życia publicznego. W programie wydarzenia przewidziano panel poświęcony zagadnieniom lokalnym, jak również warsztaty skutecznej nauki do matury i innych egzaminów.

Skopiowane do schowka