Fundację reprezentowali: Aleksandra Pietrzykowska (mentorka i absolwentka University of Cambridge) oraz Kamil Tomkowicz (Członek Zarządu Fundacji). W ramach wystąpienia, reprezentanci Our Future Foundation szczegółowo opowiedzieli o Programie i Rejsie Mentoringowym, które są flagowymi elementami jej działalności oraz promowali IV Edycję Programu Mentoringowego.

Kilka słów o programie mentoringowym

Our Future Foundation w swoich działaniach skupia się na pomocy młodym i zdolnym osobom z różnych środowisk w podjęciu studiów na najlepszych uczelniach zagranicznych. 

Każdego roku fundacja otrzymuje 500 aplikacji, z których wyłanianych jest 30. Wybrane osoby przez rok uczestniczą w programie mentoringowym – trafiają pod opiekę mentora, który pomaga im w dążeniu do przyjęcia w poczet studentów najlepszych światowych uczelni. Jest to szansa dla młodych osób z najróżniejszych środowisk, z dużych i małych miejscowości. 

Kim jest mentor i jaka jest jego rola?

Mentor to absolwent lub student zagranicznych uczelni, który dysponuje już odpowiednią wiedzą i doświadczeniem o procesie aplikacji, jak również o tym, w jaki sposób utrzymać się na zagranicznych studiach.

Rolą mentora jest dzielenie się tą wiedzą oraz pomoc podopiecznemu już na etapie starania się o przyjęcie na wybraną uczelnię – na przykład poprzez wsparcie w dopracowaniu CV oraz listu motywacyjnego. Podopieczni fundacji mogą liczyć również na wsparcie finansowe (na przykład na pokrycie kosztu kursu językowego). 

Rejs Mentoringowy – przygoda, nauka i budowanie relacji

Ważnym elementem programu mentoringowego jest właśnie rejs na Mazurach, który odbywa się w nieformalnej atmosferze. W jego ramach podopieczni wraz ze swoimi mentorami spędzają czas aktywnie, mają szansę lepiej się poznać oraz sprawdzić w niecodziennych sytuacjach. 

Relacja mentora i podopiecznego jest na tyle intensywna i wartościowa dla obu stron, że często bywa podtrzymywana już po zakończeniu programu mentoringowego. Co więcej, dawni podopieczni fundacji sami zostają mentorami – idealnym przykładem osoby po takiej metamorfozie jest właśnie Aleksandra Pietrzykowska, która ukończyła zagraniczną uczelnię ze wsparciem fundacji, a dziś sama jest mentorką kolejnych młodych osób.

Skopiowane do schowka