Bierzemy na tapet gospodarkę i nowe technologie

Spotkania organizowane przez naszą Fundację mają na celu dyskusję na tematy najważniejsze z punktu widzenia młodego pokolenia. Tak też było w Warszawie, gdzie zaprosiliśmy najlepszych ekspertów, by wspólnie pochylić się nad zagadnieniem związanym z rozwojem polskiej gospodarki

W panelu pt. “Silne państwo, sprawna gospodarka. Jaki model rozwojowy jest najlepszy dla Polski?” wzięli udział: Marek Makuch (KGHM), Robert Perkowski (Orlen) oraz Dominika Goleniowska-Milinković (Tauron). Zebrani goście dyskutowali o możliwościach rozwoju Polski jako silnej gospodarki nie tylko w regionie, ale też z punktu widzenia całego świata.

Kolejna część dyskusji została poświęcona zagadnieniom związanym z rozwojem sztucznej inteligencji. Zaproszeni eksperci debatowali na temat AI w kontekście rozwoju polskiej edukacji. Przedstawili oni nie tylko szanse, ale również wyzwania jakie stoją przed społeczeństwem w drodze do penego wykorzystania postępu technologicznego w procesie kształcenia.  

Nad tym tematem pochylili się: Paweł Urzenitzok (Węglokoks), Jakub Staniewski (Serhant) oraz dr Karolina Małagocka (Akademia Leona Koźmińskiego), a dyskusję moderował prof. Grzegorz Mazurek (Akademia Leona Koźmińskiego).

Ponadto rozmawialiśmy na temat roli kobiet w biznesie, a także współpracy oraz kontaktów międzyludzkich. Nad tym zagadnieniem pochylili się: Mateusz Szymkowiak (dziennikarz), Kinga Baranowska (alpinistka), Magdalena Chorzewska (psycholog), prof. Marek Kaczmarczyk (Uniwersytet Śląski) oraz Joanna Sikora (KGHM).

Serię paneli dyskusyjnych zwieńczyła rozmowa na temat cyfrowej tożsamości każdego z nas. Paneliści zastanawiali się w jaki sposób młode osoby powinny postępować, aby nie zagubić się w świecie utożsamianym z ekranami komputerów i telefonów. W tej dyskusji wzięli udział: Łukasz Polikowski (twórca kanału „Człowiek Absurdalny”), Rafał Masny (twórca internetowy), Patryk Cebulski (aktor), Wiktoria Wójcik (InStreamly) oraz Nataniel Brożnowicz (Maturalni).

Wiedza nie tylko teoretyczna, ale też praktyczna

Oprócz paneli dyskusyjnych, podczas wydarzenia zostały przeprowadzone prelekcje, które miały na celu przekazanie uczestnikom praktycznych rad. Pierwsze z wystąpień przygotowała Monika Saj z zespołu Maturalni. Jej prelekcja była poświęcona skutecznym przygotowaniom do matury oraz efektywnym metodom nauki.

Całość została zwieńczona przez prezentera telewizyjnego Tomasz Kammela. Jego wystąpienie było poświęcone najważniejszym kompetencjom miękkim, które są niezbędne, aby osiągnąć sukces bez względu na profesję, czy zebrane wcześniej doświadczenie zawodowe.

Skopiowane do schowka