Wydarzenie rozpoczęliśmy od dyskusji na temat partnerstwa między kobietami i mężczyznami. Prelegenci szukali odpowiedzi na tytułowe pytanie „Jak razem odnosić sukces w życiu zawodowym i prywatnym?”. Swoim spojrzeniem w tym temacie podzielili się: Mateusz Szymkowiak (dziennikarz), Marta Rotkiel (psycholog), Tomasz Szymański-Sztaba (Agencja beginning) oraz Paulina Sykut-Jeżyna (prezenterka telewizyjna).

Kolejna rozmowa została poświęcona roli kobiet na rynku nowych technologii. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, jak kobiety mogą rozwijać swoją karierę w branży, która dotychczas była całkowicie zdominowana przez mężczyzn. W tym panelu wzięły udział niezwykłe kobiety, które w życiu zawodowym odnoszą ogromne sukcesy. Prelegentkami były: Paulina Król (No Fluff Jobs), Barbara Halska (Nauczycielka roku 2014), Marta Kurek (Square One Resources) oraz Katarzyna Cichocka (Intel).

Już tradycyjnie zorganizowaliśmy również spotkanie z zespołem Maturalnych, a także prelekcję „Success Story”. 

W imieniu Maturalnych wystąpiła współzałożycielka start-upu Wiktoria Noga, która podzieliła się z młodzieżą radami związanymi z poszukiwaniem własnej ścieżki w życiu. Prezentacja Wiktorii nosiła tytuł „Przepis jak odkryć «kim jestem?» oraz «do czego dążę?»”.

Natomiast o swojej edukacyjnej ścieżce mentor naszej Fundacji Adam Łukaszuk, który studiuje na University of Edinburgh. Adam podzielił się z młodzieżą nie tylko radami związanymi z samą rekrutacją na studia do Wielkiej Brytanii, ale także opowiedział o życiu na zagranicznym kampusie.

Akcja Inspiracja w Gdańsku była wydarzeniem wyjątkowym również ze względu na ważną datę dla Fundacji. Dokładnie 4 lata temu został podpisany akt założenia Our Future Foundation. Od tego czasu Fundacja objęła opieką wielu podopiecznych i stworzyła niezwykłą społeczność studentów zagranicznych uczelni.

Skopiowane do schowka