Podczas pierwszej dyskusji, prelegenci starali się znaleźć odpowiedź na tytułowe pytanie: „czym warto kierować się w młodym wieku?”. Nasi paneliści mieli doświadczenie w różnych dziedzinach, a dzięki temu rady i przemyślenia dotykały zróżnicowanych obszarów życia. Swoją opinię w tym temacie mieli okazję wyrazić: dr inż. Michał Binczarski (Politechnika Łódzka), Jan Szczurek (Baker McKenzie) oraz Mikołaj Hopp i Wojtek Czyż (Angielski To My).

Drugi z paneli dyskusyjnych został poświęcony partnerstwu mężczyzn i kobiet. Nasi paneliści zastanawiali się w jaki sposób przedstawiciele obu płci mogą wspierać siebie nawzajem, aby wspólnie odnosić sukcesy. Do tej dyskusji zostali zaproszeni: Maciej Kucharek (dziennikarz), Marcin Rosłoń (były piłkarz i dziennikarz), Katarzyna Szymańska (projektantka mody), Mateusz Szymkowiak (dziennikarz) oraz Katarzyna Dydo-Rosłoń (dziennikarka).

Naszym gościem specjalnym konferencji był Jakub Midel, przedsiębiorca, inwestor, a także trener biznesowo-motywacyjny. Podzielił się z uczestnikami swoimi radami i dobrymi praktykami, które w jego ocenie są kluczowe, aby osiągnąć sukces.

Kolejna prelekcja została przeprowadzona przez Sebastiana Petera, współzałożyciela start-upu edukacyjnego Maturalni. Pokazał on młodzieży jak ważne jest planowanie i stawianie sobie celów, aby skutecznie spełniać swoje marzenia w przyszłości.

Ostatnia prezentacja to już tradycyjna na Akcjach Inspiracj Success Story. O swojej drodze na najlepsze światowe uniwersytety opowiedział Michael Richter, który pochodzi z małego miasta na Górnym Śląsku. Michael dzięki swojej ciężkiej pracy zdobył doświadczenie na licznych uczelniach zagranicznych, w tym m.in. na University College London, University of Bremen, a także Harvard University.

Po zakończonej konferencji przyszedł czas na wspólną integrację. Uczestnicy, organizatorzy, jak również prelegenci wybrali się na wspólny spacer po łódzkim ZOO. Była to wyjątkowa okazja do pogłębionych dyskusji, ale także obejrzenia nigdzie niespotykanych gatunków zwierząt.

Skopiowane do schowka