Wydarzenie rozpoczęliśmy od prezentacji pani Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, która opowiedziała uczestnikom o mieście, a także o tym, jaki potencjał w nim drzemie. Prezentacja Pani Prezydent pokazywała Zabrze od wielu stron, zaczynając od branży naukowej i medycznej, przez sportową, a kończąc na kulturalnej i turystycznej.

Następnie przeszliśmy do dyskusji na dziedzictwa postindustrialnego. Nasi paneliści zastanawiali się, jak można wykorzystać potencjał Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Szukaliśmy sposobów na dalszy rozwój tego regionu uwzględniając dobro i interes jego mieszkańców. W tej dyskusji wzięli udział eksperci związani z Zabrzem, a także branżą energetyczną, która odgrywa ogromne znaczenie na Górnym Śląsku, a byli to: Małgorzata Mańka-Szulik (Prezydent Miasta Zabrze), Marcin Staniszewski (Prezes Zarządu Tauron Ciepło), Bartłomiej Szewczyk (Dyrektor Zabytkowej Kopalni Guido).

Kolejny panel został poświęcony tematowi współdziałania kobiet i mężczyzn. Nasi paneliści zastanawiali się, jak wspólnie możemy odnosić sukcesy i nawzajem wspierać się w dążeniu do celu. W tej dyskusji wzięli udział: Magdalena Chorzewska (psycholog), Marcin Rosłoń (dziennikarz), Piotr „Grabo” Grabowski (koszykarz), Mateusz Szymkowiak (dziennikarz), Barbara Karczewska (menedżerka Piotra Grabowskiego) oraz Katarzyna Dydo-Rosłoń (dziennikarka).

Zmieniając tematykę, przeszliśmy do dyskusji na temat przyszłości służby zdrowia w Polsce wobec rozwoju nowych technologii. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób postępująca cyfryzacja zmienia dzisiejszą medycynę, a także jak polski system musi się dostosować do nowej rzeczywistości. W tej dyskusji wzięli udział: Beata Drzazga (Dziekan Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej), Marek Palka (4Goal.app), prof. Marek Gzik (Europejskie Centrum Nowoczesnych Technologii dla Zdrowia EHTIC w Zabrzu) oraz Janusz Dramski (Startup City Zabrze).

Ostatnia dyskusja podczas naszego wydarzenia została poświęcona współpracy międzysektorowej. Zaproszeni eksperci przedstawiali, w jaki sposób organizacje obywatelskie mogą współpracować z biznesem i administracją publiczną. Jest to niezwykle ważny temat w dobie dzisiejszego szybkiego rozwoju organizacji pozarządowych. Swoje zdanie prezentowali: Tomasz Młynarczyk (Fundacja Górnika Zabrze), Maciej Panek (Hufiec ZHP Zabrze) oraz Sławomir Czypczar (Grupa Ratownicza PCK Zabrze).

Po zakończeniu konferencji przyszedł czas na wspólną integrację. Uczestnicy oraz prelegenci udali się do Zabytkowej Kopalni Guido, gdzie odbyło się zwiedzanie, a potem wspólny poczęstunek. Długie rozmowy odbywały się w dedykowanej przestrzeni networkingowej, która znajduje się 300 metrów pod powierzchnią ziemi.

Skopiowane do schowka