Młodzież zabiera głos w dyskusji

W tym roku motywem przewodnim naszej konferencji były najważniejsze wyzwania przyszłości takie jak: transformacja energetyczna, sprawiedliwa zmiana systemu gospodarczego oraz wpływ nowych technologii na różne dziedziny naszego życia, poczynając od medycyny, wspominając o rynku pracy, a na dyplomacji kończąc.

Podczas wydarzenia odbył się szereg paneli dyskusyjnych. Każdy z nich poruszał inną, a jednak równie istotną kwestie związaną z otaczającym nas światem. Poruszyliśmy również tematy cyfryzacji w medycynie, budowania globalnej marki, jak również transformacji energetycznej. 

Nie można było zapomnieć także o temacie sztucznej inteligencji oraz mediów społecznościowych w kontekście funkcjonowania każdego człowieka. Wydarzenie dopełniły rozmowy o Gen Z na rynku pracy, a także sposobach na zapewnienie sobie cyfrowego bezpieczeństwa.

Inspirujący goście konferencji

Co więcej, konferencję uświetniły przemówienia gości specjalnych, które miały zainspirować młodzieży oraz pokazać stojące przed nią możliwości. Wśród tych prelegentów znaleźli się: Ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński, liderka białoruskiej opozycji Swietlana Cichanouska, a także Szef Służby Zagranicznej dr hab. Arkady Rzegocki.

Jednak to nie wszyscy goście, którzy odwiedzili Our Future Forum. Wśród pozostałych prelegentów znaleźli się m.in.: Maciej Musiał, prof. Grzegorz Mazurek (Akademia Leona Koźmińskiego), Nataniel Brożnowicz (Maturalni.com), dr Tomasz Rożek (Nauka. To Lubię), a także Rafał Masny.

Cel Our Future Forum

Głównym celem wydarzeń organizowanych przez Fundację jest zachęcenie młodzieży do zaangażowania się w życie społeczne. Zdając sobie sprawę jak ważny jest kontakt z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach, tworzymy dla naszych uczestników przestrzeń do poznania nowych osób i wymiany spostrzeżeń. To wszystko dzięki regularnym przerwom networkingowym w trakcie wydarzenia.

Co więcej, przy okazji konferencji zostały zorganizowane Warsztaty MasterClass, które stworzyły możliwości do poszerzenia swojej wiedzy związanej z kluczowymi kompetencjami dla gospodarki przyszłości. Dzięki nim, uczniowie mieli także możliwość aplikowania na programy stażowe u partnerów konferencji.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się wesprzeć kolejne pokolenia młodych Polaków w ich drodze na najlepsze polskie oraz zagraniczne uczelnie, a także dotrzeć z naszą misją do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Skopiowane do schowka