Kurs o zakładaniu i prowadzeniu biznesu

Wspólnie z ekspertami i praktykami opracowaliśmy bezpłatny kurs dotyczący zakładania i prowadzenia biznesu. Kurs składa się z 10 odcinków, z których każdy poświęcony jest innemu aspektowi biznesowemu. Kurs jest dostępny na tej stronie. Po jego ukończeniu można uzyskać certyfikat, który potwierdza zdobytą wiedzę – zapraszamy do zakładki „Certyfikat”. Szkolenie jest akredytowane przez ALK i TikTok.

Zostań przedsiębiorcą po kursie!

Zapraszamy do obejrzenia 10 szkoleń eksperckich poświęconych zakładaniu i prowadzeniu firmy przy wykorzystaniu narzędzi cyfrowych. Wszystkie odcinki kursów są dostępne do obejrzenia na tej stronie internetowej.

Harmonogram i tematy odcinków znajdują się poniżej. Kurs edukacyjny jest zwieńczony testem, którego pozytywne zaliczenie zakończy się przyznaniem certyfikatu od Akademii Leona Koźmińskiego, Fundacji Our Future Foundation oraz TikTok.

Pomysł na biznes - Jak stworzyć skuteczny biznesplan od zera -Jakub Chmielniak

Przeczytaj podsumowanie odcinka w pdf!

Biznesowy Mistrz Mowy - Sztuka prezentowania własnego biznesu - Wiktoria Wójcik

Przeczytaj podsumowanie odcinka w pdf!

Dream Team - Jak dobierać osoby, z którymi będziesz budować swój biznes? - Paulina Szczepanek

Przeczytaj podsumowanie odcinka w pdf!

Projekt na 100% - Narzędzia i techniki skutecznego zarządzania od pomysłu do produktu - Alicja Kotłowska

Przeczytaj podsumowanie odcinka w pdf!

Kapitalna Szansa - Odkryj metody finansowania Twojego pomysłu - Błażej Podgórski

Przeczytaj podsumowanie odcinka w pdf!

Biznes bez tajemnic - Poznaj prawne aspekty, które musisz wiedzieć przed założeniem firmy - Jakub Kozioł

Przeczytaj podsumowanie odcinka w pdf!

Social media dla biznesu - Odkryj strategie, które przyciągną uwagę klientów - Franciszek Georgiew i Grzegorz Chojnacki

Przeczytaj podsumowanie odcinka w pdf!

Marka osobista w 3 krokach - zbuduj swoją rozpoznawalność - Michał Wichowski

Złote kontakty - Sztuka nawiązywania relacji biznesowych w social mediach i na żywo - Beata Mońka

Wybij się! - Jak sprawić, aby Twój biznes wyróżnił się na TikToku? - Weronika Adamczyk

Terminarz odcinków kursu

Pomysł na biznes - Jak stworzyć skuteczny biznesplan od zera

Jakub Chmielniak

Biznesowy Mistrz Mowy - Sztuka prezentowania własnego biznesu

Wiktoria Wójcik

Dream Team - Jak dobierać osoby, z którymi będziesz budować swój biznes?

Paulina Szczepanek

Projekt na 100% - Narzędzia i techniki skutecznego zarządzania od pomysłu do produktu

Alicja Kotłowska

Kapitalna Szansa - Odkryj metody finansowania Twojego pomysłu

dr Błażej Podgórski

Biznes bez tajemnic - Poznaj prawne aspekty, które musisz wiedzieć przed założeniem firmy

Jakub Kozioł

Social media dla biznesu - Odkryj strategie, które przyciągną uwagę klientów!

Franciszek Georgiew i Grzegorz Chojnacki

Marka osobista w 3 krokach - zbuduj swoją rozpoznawalność

Michał Wichowski

Złote kontakty - Sztuka nawiązywania relacji biznesowych w social mediach i na żywo

Beata Mońka

Wybij się! - Jak sprawić, aby Twój biznes wyróżnił się na TikToku?

Weronika Adamczyk

Poznaj prowadzących kursu

Michał Wichowski

Założyciel agencji dla freelencerów Freedom
Założyciel innowacyjnej wyszukiwarki dla rynku kreatywnego myfreedom.pl. Jest zwolennikiem teorii, że każdy z nas jest wyjątkowy i ma do zaoferowania Światu coś, czego nie ma nikt inny!
Prowadzi szkolenia, występuje publicznie, motywuje do działania.  Twórca autorskiego kursu: ODRKYJ SWÓJ TALENT i zacznij na nim zarabiać.
W mediach społecznościowych śledzi go 300k ludzi. Od blisko 14 lat działa jako przedsiębiorca. O efektach Jego pracy można było przeczytać m.in. w magazynie Forbes. Michał to zdobywca wielu nagród, zapraszany na rozmaite wykłady i wystąpienia. Nie zatracił przy tym duszy utalentowanego artysty (i miłośnika perkusji!)
Jest współtwórcą pierwszego w Polsce centrum przygotowania sportowego dla sportowców amatorów – High Level Center, przekształconego później w Healthy Center by Ann Anny Lewandowskiej.

Jakub Chmielniak

Założyciel Lethe

Założyciel kilkunastu marek m.in. Carpetree, Mr GUGU & Miss Go, Aloha from Deer. Młody przedsiębiorca, który od 12 lat prowadzi własną firmę w Bielsku-Białej. Poza markami modowymi założył również kilka start-upów technologicznych. Co więcej nie osiada na laurach i ma w planach zaskoczyć cały rynek innowacyjnymi pomysłami!

Weronika Adamczyk

Związana z TikTokiem od ponad 2 lat. Jako Agency Partnership Manager w siedzibie EMEA odpowiedzialna jest za rozwój segmentu niezależnych agencji w Polsce i Europie Centralnej.

Swoją przygodę z mediami rozpoczęła w Telewizji Polskiej gdzie odpowiedzialna była za obsługę największych agencji, najpierw jako planner, a następnie jako negocjator.  Doświadczenie z digital marketingiem rozpoczęła w Polsat Media, gdzie odpowiedzialna była za współpracę z agencjami niesieciowymi.

Wiktoria Wójcik

Błażej Podgórski

Ekspert w dziedzinie finansów i ekonomii

Specjalista z zakresu planowania i oceny projektów inwestycyjnych oraz zarządzania wartością przedsiębiorstw. Kierownik Laboratorium Finansowego Bloomberga w Akademii Leona Koźmińskiego. Prodziekan kolegium ekonomii i finansów i Adiunkt w katedrze finansów Akademii Leona Kozminskiego prowadzi zajęcia z zakresu podstaw finansów, zarządzania finansami, wyceny i zarządzania wartością przedsiębiorstwa, finansów międzynarodowych oraz zastosowania narzędzi informatycznych w finansach. Autor wielu biznesplanów, projektów doradczych, zwłaszcza dla podmiotów z branży IT. Autor i współautor artykułów z zakresu oceny projektów inwestycyjnych oraz rynku kapitałowego. Współautor książki „Finanse z arkuszem kalkulacyjnym’’. Kierownik R&D projektu GearShift, silnika do gier motoryzacyjnych replikującego fizykę samochodów, dofinansowanego przez NCBiR.

Franciszek Georgiew

Właściciel Holdingu 22 Ventures

Właściciel Holdingu 22 Ventures (Tigers, Huqiao 琥桥, Automation House, Experiment 5M, Sawicki Legal). Strateg, nastawiony na skalowanie biznesu przekraczanie własnych ograniczeń. Hobbystycznie prowadzi również program mentorski dla przedsiębiorców, łączący wiedzę z zakresu psychologii, strategii i finansów.

Grzegorz Chojnacki

Senior Digital Marketing Specialist w Tigers, gdzie odpowiada za wdrażanie sprawdzonych strategii, tworząc unikalny content i moderując profile w social media.

Alicja Kotłowska

Ekspertka ds. zarządzania

Prowadzi badania m.in. w zakresie trendów na rynku pracy oraz społeczno-ekonomicznych uwarunkowań nowej modalności pracy. Absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego (Master of Science in Research Methodology). Uzyskała też tytuł Master of Business Administration (MBA) w Business School, Oxford Brookes University. Jest także absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (magister na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne). Studiując prawo na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła kurs prawa angielskiego i europejskiego (Cambridge Certificate in English and European Union Law), a dyplom magisterski z prawa międzynarodowego otrzymała z Oxford Brookes University ( LLM in International Law). Jest akredytowaną wykładowczynią w szkolnictwie wyższym Wielkiej Brytanii (Certificate in Teaching in Higher Education) oraz certyfikowanym mediatorem.

Jakub Kozioł

Założyciel i partner zarządzający The Heart Legal

Założyciel i partner zarządzający kancelarii prawnej The Heart Legal łączącej nowoczesne technologie i prawo, wyspecjalizowanej w obsłudze start-upów, spółek technologicznych oraz dynamicznie rozwijających się biznesów. W swojej karierze doradzał prawnie w randze prokurenta oraz jako Chief Legal Officer kilkudziesięciu spółkom technologicznym i software house’om. Uczestniczył w ponad 100 transakcjach z obszaru VC.

Beata Mońka

CEO ART OF NETWORKING

25 lat doświadczenia w zarządzaniu i budowaniu  firm w sektorze TMTE. Advisory Board Member MBA na Akademia Leona Koźmińskiego, gdzie wykłada i jest współtwórczynią studiów podyplomowych z zakresu przywództwa kobiet. Mentorka – dzieli się swoim know-how w kontekście przywództwa , transformacji firm, budowania marek i efektywnej komunikacji, pomagając też innym w rozwijaniu się i osiąganiu sukcesów w tych kluczowych obszarach biznesu.