O fundacji

Misja

Nasza działalność skupia się na adresowaniu potrzeb młodych Polaków poprzez nieustanne dostarczanie wiedzy, motywacji oraz inspiracji.

Projekty realizowane przez Fundację kształtują umiejętności i postawy oparte na wizji wielokierunkowego rozwoju osobistego, który jest niezbędnym składnikiem sukcesu w XXI wieku.

4  lata

Działalności Fundacji na rzecz rozwoju polskiej młodzieży,

10 000  +

Beneficjentów korzysta z naszych wydarzeń w ciągu roku,

50  mln

Osób sięgnęło po nasze treści w mediach

Pobudzamy współpracę

Projekty OFF mają na celu budowanie mostów między przedstawicielami środowisk edukacji, oświaty i  wychowania, szkolnictwa wyższego, gospodarki oraz biznesu w duchu szerzenia idei obopólnego dzielenia się wiedzą, udzielania pomocy i zrzeszania się oraz nawiązywania kontaktów przez osoby wybitnie uzdolnione i  odnoszące sukcesy w swoich dziedzinach aktywności.

Rozpowszechniamy dobre praktyki

Wspieramy stosowanie nowoczesnych metod edukacyjnych w ramach działania na rzecz rozwoju kompetencji naukowych, zawodowych oraz społecznych wśród młodzieży i studentów, a także propagowanie aktywności sportowej i zdrowego stylu życia, co Fundacja realizuje między innymi poprzez organizację Rejsu Mentoringowego.

Promujemy sprawczość i zaangażowanie

Fundacji bliska jest idea aktywnego obywatelstwa, a także promocji Rzeczypospolitej Polskiej za granicą i działanie na rzecz współpracy międzynarodowej oraz pielęgnowanie polskiej tradycji, kultury i sztuki, co Fundacja realizuje poprzez ścisłą współpracę ze studentami zagranicznych uczelni, w tym z mentorami oraz stypendystami poprzednich edycji Programu Mentoringowego.

Pomagamy wybitnie uzdolnionym młodym Polakom

Fundacja dba o wkład w rozwój najzdolniejszych Polaków i inspirowanie ich do działalności charytatywnej oraz dobroczynności, a także inicjowanie i promocja wolontariatu, co Fundacja realizuje poprzez rozbudowę i wsparcie sieci wolontariuszy z całej Polski.

Wierzymy we współpracę europejską i transatlantycką

Fundacja działa na rzecz współpracy i ekspozycji międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia roli Rzeczypospolitej Polskiej. Fundacja dąży do rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, rozwijania kontaktów oraz współpracy między społeczeństwami, a także działa na rzecz integracji i rozwoju Polonii i Polaków za granicą. Cele te realizuje poprzez wysyłanie swoich przedstawicieli na różnego rodzaju fora dyskusyjne, konferencje, konsultacje, a także projekt Coopernicus.

Wspieramy ukraińską młodzież

W obliczu tragicznych wydarzeń mających miejsce za naszą granicą, Our Future Foundation włączyło do swoich celów działania charytatywne na rzecz wsparcia asymilacji ukraińskiej młodzieży. Założeniem działań Fundacji jest wsparcie asymilacji młodych Ukraińców przez liczne spotkania integracyjne. Oprócz asymilacji, równie ważne będzie stworzenie miejsca do wymiany zdań, poznania własnych możliwości w obecnej sytuacji, a także rozładowania napięcia powstałego wskutek obecnej sytuacji geopolitycznej.

Nasze wartości

Wyrównywanie szans edukacyjnych
Rozwój osobisty
Promowanie przedsiębiorczości
Darmowy dostęp do wiedzy i wydarzeń
Wymiana doświadczeń

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.