Projekty OFF

Kwalifikacja Stypendialna

Projekt

Kwalifikacja Stypendialna

Kwalifikacja Stypendialna 2023

Tegoroczna Kwalifikacja Stypendialna Our Future Foundation została zakończona!

Dołącz do Programu Stypendialnego

Co roku wyłaniamy najlepszych laureatów z całej Polski, którzy zostają objęci Programem Mentoringowym. W ramach programu laureaci zostają objęci opieką mentora, biorą udział w serii bezpłatnych wykładów i szkoleń, a także w tygodniowym Rejsie Mentoringowym. Kwalifikacja Stypendialna to świetna szansa do rozwoju edukacyjnego i zawodowego, która ułatwi aplikację na najlepsze światowe uczelnie!

Ścieżka akademicka i zawodowa

Udział w Kwalifikacji Stypendialnej to wymiana myśli, pomysłów i doświadczeń w unikatowej grupie rówieśniczej najzdolniejszych i najambitniejszych licealistów pod opieką Mentorów Our Future Foundation.

Mentorzy Fundacji, dzieląc się swoimi doświadczeniami i bezcenną wiedzą z pierwszej ręki, są niezawodnym wsparciem w procesie aplikacyjnym na studia zagraniczne. Ponadto, program mentoringowy zakłada wsparcie w planowaniu dalszej ścieżki kariery akademickiej, lub poszukiwaniu dodatkowego finansowania.

Korzyści dla Laureatów Kwalifikacji Stypendialnej:

 • kontakt z najzdolniejszymi rówieśnikami z całej Polski;
 • udział w wydarzeniach Fundacji – Rejsie Mentoringowym i Gali Stypendialnej OFF;
 • możliwość odbycia stażu w firmach partnerskich, otrzymania wsparcia finansowego, pomoc w pozyskaniu materiałów edukacyjnych oraz przy własnych projektach i inicjatywach;
 • dostęp i wsparcie Mentorów Fundacji przy planowaniu indywidualnej ścieżki rozwoju.

Dla kogo dedykowane są Stypendia OFF?

Celem Kwalifikacji jest wspieranie uzdolnionej młodzieży licealnej, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży pochodzącej z mniejszych ośrodków miejskich i wsi. Stypendystą mogą zostać osoby, które:

 • ukończyły 15 rok życia,
 • uczęszczają do szkoły ponadpodstawowej,
 • wykazują ponadprzeciętny potencjał akademicki lub mają osiągnięcia w konkretnych dziedzinach bądź działaniach pozaakademickich,
 • są ambitne, wykazują inicjatywę i wysoki potencjał rozwojowy.

Rejs Mentoringowy

Laureaci programu stypendialnego zostaną zaproszeni do udziału w letnim Rejsie Mentoringowym. W trakcie tygodniowej wędrówki żeglarskiej szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich uczestnicy łączą się z mentorami Fundacji w załogi i razem spędzają czas na jachtach. Intensywny kontakt podopiecznych z mentorami pozwala na bliższe poznanie się i pogłębioną rozmowę o aplikacji na zagraniczne studia.

Dowiedz się więcej

Gala stypendialna

Laureaci biorą również udział w uroczystej Gali Wręczenia Stypendiów. Jest to kolejna okazja do interakcji z Mentorami, zespołem Fundacji, laureatami z poprzednich edycji Kwalifikacji Stypendialnej; okazja do wymiany osobistych doświadczeń i bezcennej wiedzy z pierwszej ręki.

Dowiedz się więcej

Success stories

 • Julia Oleszyńska

  New York University Abu Dhabi

  Laureatka II Edycji Programu Mentoringowego, która dostała szansę na realizację marzeń o karierze w dyplomacji podczas studiów na kierunku Political Science na New York University Abu Dhabi. Ta niezwykle zdolna dziewczyna już w wieku osiemnastu lat wcieliła się w rolę Pani Ambasador w Ambasadzie Izraela w Polsce, pełniła funkcję Sekretarz Generalnej Konferencji Poznań Model United Nations 2022 i Przewodniczącej Zarządu Samorządu Uczniowskiego swojej szkoły. Jest także współtwórcą projektu społecznego TeenCademy, który wspiera młodzież z nieuprzywilejowanych środowisk.

 • Magdalena Błyskosz

  New York University Abu Dhabi

  Laureatka I Edycji Programu Mentoringowego Our Future Foundation, to wyjątkowo ambitna licealistka. Wraz z naszymi mentorami ciężko pracowała przez ostatni rok, co zagwarantowało jej miejsce na New York University Abu Dhabi. Magda może się pochwalić również założeniem fundacji Open Coffee Youth, której filie znajdują w wielu miejscach na całym świecie!

 • Bartek Chejchman

  Oxford University

  Laureat I Edycji Programu Mentoringowego Our Future Foundation, to niezwykle uzdolniony student I roku Computer Science na Oxford University. Nasi mentorzy pomogli mu w wyborze pomiędzy Cambridge a Oxfordem, przeprowadzili przez proces aplikacyjny i przygotowali do rozmów rekrutacyjnych. Jak widać, ciężka praca nad aplikacją w pełni się opłaciła!

Dlaczego warto?

Indywidualny mentoring ze studentami i absolwentami najlepszych uniwersytetów na świecie
Kompleksowe wsparcie w procesie aplikacji na studia
Bezpłatny udział w tygodniowym Rejsie Mentoringowym
Udział w ekskluzywnych wykładach i szkoleniach akademickich prowadzonych przez Mentorów Fundacji
Zaproszenie na eventy Fundacji (m.in Our Future Forum, Warsztaty Masterclass)
Możliwości odbycia stażu w firmach partnerskich

Harmonogram

I etap kwalifikacji

I etap kwalifikacji w formie formularza online, pozwala nam poznać sylwetki naszych kandydatów pod kątem ich osiągnięć akademickich, pozaszkolnych i kreatywności potrwa od 12 lutego do 19 marca 2023.

Ogłoszenie wyników I etapu kwalifikacji

Wyłonionych zostanie 60-70 finalistów

II etap kwalifikacji

Rozmowy kwalifikacyjne online, które pozwalają nam poznać bliżej naszych finalistów, ich zainteresowania i plany na przyszłość

Ogłoszenie wyników

Lista 20-30 laureatów programu mentoringowego zostanie opublikowana w przeciągu 7 dni od zakończenia rozmów kwalifikacyjnych.

Regulamin Kwalifikacji Stypendialnej

Materiały

W obliczu tragicznych wydarzeń mających miejsce za naszą granicą, Fundacja Our Future Foundation włącza do swoich celów działania charytatywne na rzecz wsparcia integracji ukraińskiej młodzieży. Przewidujemy dodatkową pulę miejsc dla ukraińskiej młodzieży.

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.

Aplikuj