Projekty OFF

Program Mentoringowy

Projekt

Kwalifikacja Stypendialna

Program Mentoringowy 2024

Zakończyliśmy rekrutację do V edycji Programu

Poznaj tegorocznych laureatów

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zgłosili się do Programu. Wybór zaledwie 22 osób spośród ponad 500 zgłoszeń był prawdziwym wyzwaniem.

Serdeczne gratulacje! Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się:

Wiktoria Bazan
Dagna Czubla
Yevheniia Drapanchuk
Marta Drelichowska
Roksana Dziura
Dominik Figurski
Martyna Głowacka
Emilia Janowska
Magdalena Jarosz
Agata Kalińska
Maciej Karwik
Julia Kierepko
Maciej Kopiec
Anna Koziara
Oskar Krawczyk
Wiktoria Marć
Kornelia Piosik
Adam Sienkiewicz
Natalia Skałecka
Kornelia Wieczorek
Paweł Włoch
Eliza Zdych

Dołącz do Programu Mentoringowego

Co roku Our Future Foundation pomaga grupie najzdolniejszych polskich i ukraińskich licealistów spełnić swoje marzenie o studiowaniu na najbardziej prestiżowych uniwersytetach w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach czy Francji.

Laureaci wyłonieni w dwuetapowej rekrutacji otrzymają między innymi indywidualne i kompleksowe wsparcie w aplikacji na zagraniczne uczelnie od doświadczonych mentorów – studentów i absolwentów światowej klasy uczelni, takich jak Yale, Harvard University, University of Oxford czy University of Pennsylvania. 

Dlaczego warto dołączyć do Programu Mentoringowego?

Program Mentoringowy to niesamowita szansa na dołączenie do grona najwybitniejszej grupy młodych osób w Polsce. Dzięki doświadczonym mentorom, inspirującym warsztatom i ciekawym wydarzeniom pomagamy młodzieży znaleźć swoją edukacyjną ścieżkę i spełniać marzenia o aplikacji na najlepsze światowe uniwersytety. Pokazujemy, że bez względu na pochodzenie i uwarunkowania finansowe wszystko jest możliwe!

Indywidualny mentoring ze studentami i absolwentami najlepszych uniwersytetów na świecie
Kompleksowe wsparcie w procesie aplikacji na studia
Bezpłatny udział w tygodniowym Rejsie Mentoringowym
Udział w ekskluzywnych wykładach i szkoleniach akademickich prowadzonych przez Mentorów Fundacji
Zaproszenie na eventy Fundacji (m.in Our Future Forum, Warsztaty Masterclass)
Możliwości odbycia stażu w firmach partnerskich

Ścieżka akademicka i zawodowa

Mentorzy pomogą naszym laureatom w wyborze uniwersytetu i kierunku, oraz zapoznają ich z procesem aplikacyjnym, pomagając w przygotowaniu niezbędnych dokumentów. 

Program mentoringowy zakłada również wsparcie przy planowaniu dalszej ścieżki kariery akademickiej, lub poszukiwaniu dodatkowego finansowania. Przede wszystkim jednak, mentorzy Our Future Foundation podzielą się z naszymi stypendystami tym, co najważniejsze przy wyborze studiów – swoimi osobistymi doświadczeniami i bezcenną wiedzą z pierwszej ręki.

Korzyści dla Laureatów Kwalifikacji Stypendialnej:

 • kontakt z najzdolniejszymi rówieśnikami z całej Polski;
 • udział w wydarzeniach Fundacji – Rejsie Mentoringowym i Gali Stypendialnej OFF;
 • możliwość odbycia stażu w firmach partnerskich, otrzymania wsparcia finansowego, pomoc w pozyskaniu materiałów edukacyjnych oraz przy własnych projektach i inicjatywach;
 • dostęp i wsparcie Mentorów Fundacji przy planowaniu indywidualnej ścieżki rozwoju.

Dla kogo dedykowane są Stypendia OFF?

Celem Kwalifikacji jest wspieranie uzdolnionej młodzieży licealnej, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży pochodzącej z mniejszych ośrodków miejskich i wsi. Stypendystą mogą zostać osoby, które:

 • ukończyły 15 rok życia,
 • uczęszczają do szkoły ponadpodstawowej,
 • wykazują ponadprzeciętny potencjał akademicki lub mają osiągnięcia w konkretnych dziedzinach bądź działaniach pozaakademickich,
 • są ambitne, wykazują inicjatywę i wysoki potencjał rozwojowy.

Harmonogram

I etap kwalifikacji

I etap kwalifikacji w formie formularza online, pozwala nam poznać sylwetki naszych kandydatów pod kątem ich osiągnięć akademickich, pozaszkolnych i kreatywności potrwa od 4 marca do 30 marca 2024

Ogłoszenie wyników I etapu kwalifikacji

Wyłonionych zostanie 40 finalistów

II etap kwalifikacji

Rozmowy kwalifikacyjne online, które pozwalają nam poznać bliżej naszych finalistów, ich zainteresowania i plany na przyszłość

Ogłoszenie wyników

Liczba 20 - 25 laureatów zostanie opublikowana w przeciągu dni od zakończenia rozmów

Rejs Mentoringowy

Laureaci programu stypendialnego zostaną zaproszeni do udziału w letnim Rejsie Mentoringowym. W trakcie tygodniowej wędrówki żeglarskiej szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich uczestnicy łączą się z mentorami Fundacji w załogi i razem spędzają czas na jachtach. Intensywny kontakt podopiecznych z mentorami pozwala na bliższe poznanie się i pogłębioną rozmowę o aplikacji na zagraniczne studia.

Dowiedz się więcej

Gala stypendialna

Laureaci biorą również udział w uroczystej Gali Wręczenia Stypendiów. Jest to kolejna okazja do interakcji z Mentorami, zespołem Fundacji, laureatami z poprzednich edycji Kwalifikacji Stypendialnej; okazja do wymiany osobistych doświadczeń i bezcennej wiedzy z pierwszej ręki.

Dowiedz się więcej
Program Mentoringowy 2023

W zeszłym roku wyłoniliśmy 22 ambitnych licealistów z Polski i Ukrainy

Success stories

 • Julia Oleszyńska

  New York University Abu Dhabi

  Laureatka II Edycji Programu Mentoringowego, która dostała szansę na realizację marzeń o karierze w dyplomacji podczas studiów na kierunku Political Science na New York University Abu Dhabi. Ta niezwykle zdolna dziewczyna już w wieku osiemnastu lat wcieliła się w rolę Pani Ambasador w Ambasadzie Izraela w Polsce, pełniła funkcję Sekretarz Generalnej Konferencji Poznań Model United Nations 2022 i Przewodniczącej Zarządu Samorządu Uczniowskiego swojej szkoły. Jest także współtwórcą projektu społecznego TeenCademy, który wspiera młodzież z nieuprzywilejowanych środowisk.

 • Magdalena Błyskosz

  New York University Abu Dhabi

  Laureatka I Edycji Programu Mentoringowego Our Future Foundation, to wyjątkowo ambitna licealistka. Wraz z naszymi mentorami ciężko pracowała przez ostatni rok, co zagwarantowało jej miejsce na New York University Abu Dhabi. Magda może się pochwalić również założeniem fundacji Open Coffee Youth, której filie znajdują w wielu miejscach na całym świecie!

 • Bartek Chejchman

  Oxford University

  Laureat I Edycji Programu Mentoringowego Our Future Foundation, to niezwykle uzdolniony student I roku Computer Science na Oxford University. Nasi mentorzy pomogli mu w wyborze pomiędzy Cambridge a Oxfordem, przeprowadzili przez proces aplikacyjny i przygotowali do rozmów rekrutacyjnych. Jak widać, ciężka praca nad aplikacją w pełni się opłaciła!

Regulamin Kwalifikacji Stypendialnej

Materiały

Partnerzy V edycji Programu Mentoringowego

Fundacja Empiria i Wiedza

Fundacja ARP

W obliczu tragicznych wydarzeń mających miejsce za naszą granicą, Fundacja Our Future Foundation włącza do swoich celów działania charytatywne na rzecz wsparcia integracji ukraińskiej młodzieży. Przewidujemy dodatkową pulę miejsc dla ukraińskiej młodzieży.

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.