Projekty OFF

Mini Granty OFF

Projekty

Mini Granty OFF

Rekrutacja w trybie ciągłym

Nabór projektów wciąż trwa!

Zgłoś swój projekt i uzyskaj wsparcie mentoringowe lub finansowanie na jego rozwój!

Aktywność na rzecz społeczności lokalnej nigdy nie jest łatwa, szczególnie, gdy jest się młodym działaczem społecznym. Dlatego Our Future Foundation zaprasza wszystkich aktywnych młodych z województwa łódzkiego i mazowieckiego do aplikowania o “Mini Grant”!

Celem Programu Mini Grant jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne poprzez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne.

Beneficjenci projektu wezmą udział w serii bezpłatnych szkoleń oraz zostaną objęci wsparciem mentoringowym. Spośród zgłoszonych projektów wybierzemy aż 21, które otrzymają także wsparcie finansowe.

Mentorzy

Zasady właściwej komunikacji i współpracy w grupie

Julia Zając

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Prezeska Zarządu Fundacji Na Nowo Polska, organizatorka XVI Kongresu Polskich Studentów w UK, podopieczna Instytutu Badań Organizacji Kultury UJ, gdzie realizuje swoje pierwsze prace badawcze.

Zasady prawidłowego rozliczania projektu

Jaśmina Kasenko

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Heinricha Heinego w Düsseldorfie, gdzie pracowała również jako nauczycielka akademicka. Ukończyła również Europejską Akademię Dyplomacji. Współtwórczyni Wyciskarki Potencjału, fundacji promującącej rozwój edukacyjny wśród młodych ludzi.

Współpraca z mediami lokalnymi

Julia Biernacka

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego, w Our Future Foundation Koordynatorka ds. PR. Zajmuję się kontaktem z mediami oraz pozyskiwaniem patronatów medialnych.

Współpraca z mediami lokalnymi

Jadwiga Mizerska

Studentka Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Opiekun Młodzieżowej Rady Krakowa. Przewodnicząca IX kadencji Młodzieżowej Rady Krakowa. Radna Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej V kadencji przy MEiN. Inicjatorka uchwały ws. powołania Młodzieżowego Sejmiku województwa małopolskiego w ramach projektu „Małopolska dla Młodych”. Koordynator ds. Młodzieżowych Rad w Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych. Radna Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Inkluzywne przywództwo i sposób zarządzania projektami

Jakub Jura

Założyciel i prezes Fundacji Szkolna Giełda Pracy, gdzie odpowiada za planowanie strategiczne i koordynację projektu rozwoju platformy SzGP. Od lat zaangażowany społecznie w wiele projektów i organizacji. Doświadczenie zdobywał też współpracując z fundacją Kraków Miastem Startupów.

Organizacja, logistyka i przygotowanie konferencji

Anna Lipiec

Działaczka społeczna zainteresowana szeroko pojętym trzecim sektorem. Na co dzień prowadzi własną inicjatywę na terenie Warszawy, jest również absolwentką wielu szkoleń z zakresu liderstwa i zarządzania projektowego. Udziela się również w organizacjach pozarządowych jak Our Future Foundation czy Akademia Wiedzy Obywatelskiej.

Organizacja, logistyka i przygotowanie konferencji

Michał Krasowski

W Our Future Foundation odpowiada za logistykę, oraz część techniczną wydarzeń. Organizator wielu wydarzeń np. Warsaw Science Slam.

Prowadzenie mediów społecznościowych

Michalina Popko

Michalina to 19-letnia studentka I roku marketingu medialnego i PRu na UW. Przedsiębiorczyni społeczna, wolontariuszka, specjalistka od marketingu i mediów społecznościowych. Aktualnie cały jej czas pochłania rozwijanie Fundacji Cześć Ciało, w której pełni rolę Dyrektorki Zarządzającej. W ostatnich latach była związana z Fundacją Our Future Foundation, gdzie odpowiadała za prowadzenie mediów społecznościowych, a także marketing i kwestie kreatywne.

Konferencja "Mini Granty OFF"

Konferencja szkoleniowa odbyła się 12 maja 2023 r. w budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Jej uczestnikami byli wszyscy członkowie grup projektowych, które otrzymały Mini Grant. Podczas wydarzenia zostały przeprowadzone warsztaty pomagające młodzieży w realizacji swoich projektów, a także dwa panele dyskusyjne poświęcone aktywizmowi młodzieżowemu zarówno z perspektywy polskich, jak i międzynarodowych organizacji zrzeszających młodych ludzi.

Zobacz jak wyglądała konferencja

Obejrzyj całą konferencję

Szkolenie I - Prowadzenie mediów społecznościowych

Szkolenie II - Współpraca z lokalnymi mediami

Panel dyskusyjny - Międzynarodowe organizacje społeczne: jakie możliwości otweirają przed młodymi ludźmi w Polsce?

Szkolenie III - Organizacja i logistyka wydarzeń

Szkolenie IV - Podstawy przepisów prawa i rozliczania projektów

Panel dyskusyjny - Jak zwiększać udział młodego pokolenia w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym?

Szkolenie V - Komunikacja i praca w grupie

Szkolenie VI - Przywództwo i zarządzanie projektami

Szkolenie VII - Metody finansowania inicjatyw społecznych

VIII - Struktura i obowiązki lokalnych instytucji publicznych

Jak wypełnić formularz zgłoszeniowy?

Warunki uczestnictwa

Dokumenty

Poniżej znajdziesz wszystkie pliki i wzory dokumentów przydatne w aplikacji o grant oraz realizacji projektu.

UWAGA! Z dniem 27 marca 2023 Zarząd Fundacji podjął uchwałę zmieniającą Regulamin Programu Regrantingowego. Prosimy o pobranie uaktualnionego regulaminu poniżej.

Kontakt

Jeśli zasady ubiegania się o grant są niejasne lub potrzebujesz dodatkowych informacji i naszego wsparcia – skontaktuj się z nami.

Działamy od pon. do pt.
w godzinach 10:00-16:00.

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.