Akcja Dyplomacja

Lokalizacja

Pałac Staszica/ Ambasady

Data wydarzenia

Maj- Czerwiec 2023

Liczba uczestników

50+

O Wydarzeniu

Dzięki wizytom w ambasadach oraz na uniwersytetach, uczestnicy mogli zapoznać się z kulisami kariery dyplomatycznej i studiowaniem stosunków międzynarodowych. Łącznie odbyły się aż 42 spotkania! Projekt Akcja Dyplomacja ma niezwykle bogatą tradycję, ponieważ jest on organizowany już 12 rok z rzędu.

Nadrzędnym celem projektu jest zapewnienie młodym ludziom, zainteresowanym szeroko pojętą tematyką stosunków międzynarodowych, możliwości zajrzenia za kulisy świata dyplomacji, a co za tym idzie, bezpośrednią możliwość kontaktu z pracownikami służby dyplomatycznej. Ponadto każde spotkanie w ramach Akcji Dyplomacji jest okazją do pogłębienia wiedzy uczestników na temat danego kraju bądź regionu, z którego przybyli pracownicy placówki dyplomatycznej.

Film podsumowujący

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.